سهمیه آرد نانوایی‌های تعطیل شده شهر مهاباد در روز عید فطر کسر خواهد شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ خشایار صنعتی روز چهارشنبه در جلسه تنظیم بازار مهاباد گفت : نانوایی هایی که در روز عید فطر و یا در سایر روزها اقدام به تعطیلی خودسرانه کردند، کسر سهمیه و در یا روز دیگر به جبران روزهای تعطیلی باید نان پخت کنند.

وی ادامه داد: همچنین واحدهایی که کمتر از حد تعیین شده اقدام به تولید نان و یا زودتر از موعد مقرر مراکز خود را تعطیل می کنند نیز شامل تخلف و برخورد مراجع قضایی خواهند شد.

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری مهاباد با اشاره به اجرای طرح ساماندهی ارز ترجیحی بیان کرد: هرگونه افزایش قیمت کالاهای اساسی نیاز به ابلاغ و دستورالعمل دارد و گران فروشی در این رابطه قابل اغماض نخواهد بود.

صنعتی با بیان اینکه زیرساخت های کالا برگ الکترونیک در حال انجام است، اظهار کرد: یارانه های مستقیم برای 2 ماه آینده به حساب سرپرستان خانوار واریز و همچنین جاماندگان و معرضان به دهک بندی می توانند به سامانه  به سامانه hemayat.mcls.gov.ir  مراجعه و ثبت اعتراض کنند.

وی تاکید کرد: شهروندان در خصوص گزارش های گران فروشی و نحوه توزیع کالاهای اساسی و سایر محتاج خود را به سامانه های 124 و 135 گزارش دهند تا در اسرع وقت نسبت به آن رسیدگی شود.

معاون فنی اداره جهاد کشاورزی مهاباد در این جلسه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 152 بازرسی از نانوایی سطح شهرستان انجام شده که طی آن 64 پرونده تخلف ثبت شده است.

رسول سعیدیان افزود: در همین ارتباط 71 مورد تخلف ثبت و 734میلیون ریال ارزش کل پرونده های تشکیل شده است.

در ادامه جلسه در صورت ساماندهی بازرسان جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت، آموزش های و حق الزحمه آنان، نحوه توزیع و تامین کالاهای اساسی بحث و گفت و گو شد.