اولین جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان مهاباد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، روز پنجشنبه مورخه 22 فروردین 98 ، اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان مهاباد با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد و اعضای شورای حفاظت از منابع آب شهرستان مهاباد ، در سالن جلسات این فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه ابتدا هریک از اعضای شورا نظرات و گزارشی از عملکرد خود را ارائه نمودند .

یکی از مهمترین مسائلی که در این جلسه مورد بررسی و گفتگو قرار گرفت ، مسائل و پیشامدهای اخیر و سیل در چندین استان بود و با توجه به بارشهای اخیری که داشتیم ، و مدیریت در رهاسازی آب در زمان مناسب ، نقاط ضعف و آسیب پذیر را شناسایی نمودند.

دکتر شجاعی ، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد ، در ابتدای سخنان خود از زحمات و تلاشهای کارکنان امور آب و شهرداری و نیروی انتظامی در تعطیلات عید تشکر و قدردانی نمودند و بیان کردند که جدی گرفتن پیش بینی های هواشناسی و مدیریت به موقع از ضروریات آتی باید باشد ، همچنین دستور دادند تا همه ساخت و سازهای غیرقانونی که در بستر رودخانه ها ، چه در شهر ، چه پایین و چه بالا دست ، شناسایی شوند و به جدیت با آنها برخورد شود .

وی همچنین بیان کردند که یک تیم نظارتی تشکیل داده شود  و نقاط آسیب پذیر بستر رودخانه شناسایی شود و لایه روبی آن در دستور کار قرار داده شود .

در ادامه دکتر شجاعی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد ، تامین آب شرب شهری و بهداشت و سلامت آن ، آب کشاورزی و مهار آب های زیرزمینی را  در اولویت قرار دادند .