انبار میلیاردی کود شیمیایی غیرمجاز در مهاباد کشف شد

انبار میلیاردی کود شیمیایی غیرمجاز در مهاباد کشف شد
انبار کود شیمیایی غیرمجاز به ارزش بیش از یک میلیارد ریال توسط ماموران انتظامی این شهرستان کشف و ضبط شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد :  فرمانده انتظامی مهاباد گفت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر انباشت انواع کود شیمیایی در یکی از مناطق مهاباد، پیگیری موضوع با هماهنگی اداره جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی پس از شناسایی محل مورد نظر 300 بسته 50 کیلوگرمی کودشیمیایی، 3.5 تن کود به صورت فله‌ای و 100 تن مواد اولیه کود شیمیایی قاچاق که فاقد هرگونه مجوزی بود، کشف و ضبط کردند.

فرمانده انتظامی مهاباد اظهار داشت: در این ارتباط یک نفر متهم دستگیر و پس از تکمیل بازرسی پرونده تحویل مراجع قضایی داده شد.

سرهنگ تجاری تاکید کرد: کشاورزان در امر خرید سموم و کود به خصوص کودمایع باید از فروشندگی‌های مجاز مورد اعتماد و دارای مجوز از سازمان جهاد کشاورزی خرید کنند تا گرفتار افراد سودجو و فرصت‌طلب نشوند.

وی همچنین از مردم خواست هرگونه فعالیت در زمینه تهیه، تولید و توزیع نهاده‌های شیمیایی به صورت غیرمجاز را به جهاد کشاورزی و یا مراتب را از طریق تلفن 110 پلیس گزارش کنند.

اواخر سال گذشته نیز انباری حاوی 80 تن انواع سموم و کودشیمیایی کشاورزی غیرمجاز و تقلبی به ارزش تقریبی 70 میلیارد ریال در یک گاوداری در مزارع یکی از روستاهای توابع مهاباد با گزارش‌های مردمی شناسایی و با همراهی نیروی انتطامی توقیف شده بود.

مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی و 116 کیلومتری مرکز استان واقع شده و دارای بیش از 80 هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی و باغی است.

# نظر : 0