سومین جلسه شورای ترافیک شهرستان مهاباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : امروز مورخ 1399/06/18 سومین جلسه شورای ترافیک شهرستان مهاباد با ریاست معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار و بخشداران مرکزی و خلیفان و جمعی از مسئولین شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

سرهنگ سلیمانی سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان مهاباد گفت: در مجموع در پنج ماه نخست امسال 52درصد کاهش تصادفات فوتی و جرحی را شاهد بوده ایم و تاکنون 4نفر فوتی و 256در این شهرستان مجروح شده اند.

از موضوع های  مهم این نشست ساماندهی تاکسی های روستایی و اینترنتی بود که به صورت ویژه مورد بررسی قرار گرفت.

سرپرست سازمان حمل و نقل شهری هم گفت: خودروهای فعال در آژانس های روستایی با برنامه ریزی در بین آژانس های شهری تقسیم می شوند تا فعالیت کنند.

نورانی افزود: تاکسی هایی که در شرکت های اینترنتی فعالیت می کنند حق نصب هیچ گونه برچسبی را ندارند  و درصورت مشاهده از سوی پلیس راهور جریمه قانونی می شود.

برای کاهش ترافیک درون شهری، ترمیم نقاط پرخطر جاده ای و تامین سوخت روستاهای سخت گذر هم برنامه ریزی شد.

صنعتی معاون برنامه ریزی  و توسعه فرمانداری مهاباد هم در نشست شورای ترافیک مهاباد گفت: در خصوص تامین سوخت روستاهای سخت گذر و تامین سوخت ماشین آلات سنگین تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

صنعتی افزود:در زمینه کاهش ترافیک در نقاط پرتردد هم تصمیماتی گرفته شد تا با اعمال جریمه قانونی از سوی پلیس راهور و ثبت تخلف با دوربین اقدام شود.

وی اضافه کرد:همچنین در مسیر خیابان سردار ،جام جم و حد فاصله میدان اقبال لاهوری به سمت میدان جمهوری اسلامی در دستور کار قرار گرفت تا به صورت آزمایشی مورد بررسی ویژه قرار بگیرد و ظرف هفته آینده نتیجه به فرمانداری اعلام شود.

صنعتی درخصوص ورودی شهر مهاباد از سمت محمدیار  وصل به کریدور غرب هم گفت: قرار است با تبدیل شدن این مسیر به بزرگراه تا قبل از پایان سال به اتمام برسد و شاهد بهره برداری از این مسیر پرترد شویم.

صبوری دبیر شورای ترافیک شهرستان مهاباد

هم گفت: با برنامه ریزی شهرداری در خیابان سرداران بنگاههای معاملاتی خودرو باید به شهرک صنفی کاوه انتقال داده شوند که این امر در کاهش ترافیک این مسیر کمک شایانی می کند.

وی در ادامه گفت:همچنین برای خودروهای سنگین هم سایتی درنظر گرفته شده است که قرار است به زودی این خودروها  بعد از ساعت کاری در آنجا مستقر شوند.