برگزاری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ صبح امروز چهارشنبه 17 آذر 1400مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید مهاباد با حضور رحمانی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ، عابدی مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری ، خدرلو معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد ، امامی امام جمعه شهرستان ، اعضای شورای تامین و شورای اداری شهرستان در کانون فجر مهاباد برگزار شد.

آیدین رحمانی در این مراسم گفت : بسیاری از تخلفات و معضلات ساخت و سازهای غیرمجاز به علت تغییر کاربری های خارج از طرح های تفصیلی به وجود آمده و مشکلات زیادی را به شهرداری ها تحمیل کرده است.

وی ادامه داد: حاشیه نشینی یکی از مسایل و آسیب های اجتماعی شهرهای استان است که باید برای ساماندهی آنها شهرداری ها وارده عمل شوند و بازآفرینی شهری را در این مناطق با جدیت پیگیری کنند.

معاون‌ امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه شهرداری نیاز به منابع درآمد پایدار دارد، گفت: نگاه درآمدزایی شهرداری ها نباید تنها به اعمال جریمه بر ساخت و سازهای غیرمجاز و صدور پروانه ساخت محدود شود بلکه انتظار می رود شهرداران جدید بر تامین منابع مالی پایدار نیز برنامه ریزی داشته باشند.

رحمانی با اشاره به اینکه تمام تلاش و اهداف شهرداری در راستای رضایت شهروندان است، افزود: سال گذشته حدود ۱۶۰ میلیارد ریال از محل ارزش افزوده به شهرداری مهاباد تعلق گرفته و امسال نیز تاکنون ۱۴۰ میلیارد دیگر از همین محل پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه مهاباد دارای پتانسیل های ویژه ای در حوزه گردشگری و جذب سرمایه گذاری است، اضافه کرد: با فراهم کردن شرایط لازم و تسهیل امور، می توان سرمایه گذاران زیادی را که خواهان سرمایه گذاری در این شهرستان هستند را جذب و از این طریق منابع مالی خوبی را برای شهرداری به ارمغان آورند.

فرماندار مهاباد هم در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش شهرداران قبلی مهاباد گفت: از اعضای شورای شهر و مجموعه نهادهای دولتی انتظار داریم شهرداری را در پیش برد اهداف خود حمایت کرده و اجازه دهند برنامه های شهردار جدید جنبه عملی به خود بگیرد.

عارف خدرلو با تاکید به اینکه شهرداری مهاباد طی یک سال گذشته شرایط سختی را گذرانده است، بیان کرد: شورای شهر با انتخاب فردی شایسته و دارای سابقه درخشان مدیریتی نمره قابل قبولی گرفت و امیدواریم این انتخاب سبب رفع مشکلات شهرداری باشد.

وی ساخت و سازهای غیر مجاز را یکی از مشکلات اصلی شهرسازی در مهاباد دانست و گفت: معضلات مربوط به زمین های قول‌نامه ای باید از طریق نمایندگان مجلس شورای اسلامی تعیین تکلیف و پیگیری شود تا از گسترش ساخت و سازهای غیراصولی در این حوزه جلوگیری شود.

خدرلو با تاکید بر اینکه طی چند سال گذشته هیج طرح و پروژه شاخصی توسط شهرداری مهاباد اجرا نشده است، بیان کرد: ماهانه هزینه های زیادی از محل پرداخت حقوق نیروهای مازاد بر شهرداری تحمیل می شود که از شهردار جدید انتظار می رود از جذب نیروهای خارج از چارت سازمانی جلوگیری کند.

امام جمعه مهاباد هم در این جلسه گفت: فرصت خدمت به مردم یکی از نعمت های الهی است که مسوولان باید در طول دوران خدمت خود به بهترین نحو از آن استفاده کنند.

ماموستا عبدالسلام امامی با اشاره به اینکه عبادت تنها به نماز و روزه معطوف نمی شود، افزود: کسب رضایت خداوند در قالب خدمت به مردم و رفع مشکلات آنان می تواند به عنوان بهترین عبادت در محضر خداوند تلقی شود.

وی در ادامه با اشاره به انتخاب شهردار جدید مهاباد اظهار داشت: مسوولان باید از تمام دقایق حضور خود در سمت های مدیریتی به رفع مشکلات و خدمت به شهروندان به نحو شایسته ای استفاده و شیرینی لذت کمک به مردم را نصیب خود کنند.

در ادامه این جلسه با قرائت حکم استاندار آذربایجان غربی مهندس "بابک رستم پور" به عنوان شهردار جدید مهاباد انتخاب و از شهردار و سرپرست قبلی این شهر با اهدای لوح قدردانی شد.