ششمین جلسه شورای هماهنگی ترافیک و کمیته سوخت در فرمانداری مهاباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ صبح امروز مورخه 1399/12/03 جلسه شورای هماهنگی ترافیک و کمیته سوخت با ریاست صنعتی معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرماندار ، شهردار مهاباد ،بخشدار مرکزی ، و سایر اعضای کمیته و مسئولان شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری مهاباد گفت: توقف تانکرهای سوخت‌رسان در راستای ایمنی و جلوگیری از حوادث در مناطق مسکونی داخل شهر ممنوع بوده و این خودروها باید در مکان مشخصی استقرار داشته باشند.

خشایار صنعتی در جلسه شورای ترافیک مهاباد اظهار داشت: علاوه بر تانکرهای سوخت رسان انواع خودروهای کشنده سنگین حامل انواع بار نیز که در سطح شهر و به ویژه کوچه و خیابان ها و حتی در مناطق مسکونی روستایی مستقر می‌شوند، برای جان و سلامت شهروندان خطرناک بوده و ساماندهی آنها قبل از پایان سال باید انجام شود.

وی ادامه داد: هم اکنون مکان یابی استقرار این خودروهای سنگین انجام شده و از بین سه محل در نظر گرفته شده در نهایت یک مکان مناسب تعیین و اعلام خواهد شد.

وی همچنین افزود: با مشخص شدن مکان نهایی استقرار برای پارکینگ این خودروها کمیته هدایت آنها نیز متشکل از نیروی انتظامی، پلیس راهور، شهرداری، فرمانداری، راهداری و نماینده دادستانی تشکیل تا فرآیند انتقال آنها نیز به سرعت و قبل از شروع تعطیلات نوروزی انجام شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مهاباد با اشاره به ضرورت ساماندهی این تانکرها گفت: راهنمایی و رانندگی به تنهایی قادر به اعمال فشار جهت انتقال تانکرها به پارکینگ نیست و تنها توانایی جریمه رانندگان متخلف را دارد.

سرهنگ حاتم ابراهیمی اضافه کرد: برخی از یدک‌های شخصی خودروهای کشنده پارک شده در سطح شهر نیز که چندین ماه در یک محل ثابت مستقر است برای جابه جایی و انتقال آن به پارکینگ به دستور دادستانی نیاز دارد که این مشکل نیز باید برطرف شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت خیابان های شهر نیز گفت: خط کشی معابر و ترسیم علایم هشداری در بسیاری از خیابان های این شهر نیازمند نوسازی است که در آستانه سال نو و پذیرایی از میهمانان نوروزی این امر باید به زودی محقق شود.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد نیز در این جلسه گفت: امسال 350 تُن آسفالت گرم و 150 تُن آسفالت سرد برای لکه گیری محورهای حوزه های استحفاظی فرعی و اصلی استفاده شده و تا قبل از پایان سال این روند ادامه دارد.

محسن خادمی افزود: پنج تُن آسفالت سرد کیسه ای نیز از اداره کل برای بهسازی و لکه گیری محورها دریافت شده است که برای مواقع ضروری مصرف خواهد شد.

وی اظهار داشت: همچنین در محور مهاباد- ارومیه تا سه راهی محمدیار به طول 14 کیلومتر کار تعویض تابلو، خط کشی، نصب علام هشداری و رنگ آمیزی انجام شده و هم اکنون این عملیات در سایر محورهای مواصلاتی در حال انجام است.

در ادامه جلسه در مورد مکان یابی و پارکینگ خودروهای سنگین بحث و گفت و گو شد.