بازگشایی راه ارتباطی بیش از ۹۰ روستای شهرستان مهاباد

راه ارتباطی بیش از ۹۰ روستای شهرستان مهاباد بازگشایی شد.

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد گفت: مأموران راهداری راه ارتباطی ۹۵ روستای این شهرستان را که به علت بارش برف و کولاک بسته شده بود یا تردد در آن‌ها به سختی انجام می‌شد، بازگشایی کردند.

محسن خادمی افزود: بر اثر بارش‌هایی که از چهارشنبه گذشته در این شهرستان آغاز شد و تا روز شنبه این هفته ادامه داشت، راه ارتباطی این روستا‌ها بسته شده بود که پس از پایان بارش برف و فروکش کردن کولاک، راهداران انجام عملیات تیغ زنی، برف روبی و نمک پاشی را آغاز کردند.

خادمی تصریح کرد: ارتفاع برف در این روستا‌ها از
۵۰ تا ۸۰ سانتیمتر بود که برخی محور‌ها را به طور کامل مسدود و تردد در برخی از آن‌ها را با مشکل مواجه کرده بود.

وی افزود: در حال حاضر راه ارتباطی همه روستا‌های این شهرستان بازگشایی شده و تردد در آن‌ها جریان دارد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد گفت: طی این مدت بیش از
۲۵۰ کیلومتر از راه‌های روستایی و بیش از ۲۲۰ کیلومتر از محور‌های اصلی برف روبی و نمک‌پاشی شده است.

وی، با اشاره به انباشت یکهزار تن نمک و ماسه در راهدارخانه‌های این شهرستان برای طرح زمستانی، اضافه کرد: ماشین‌آلات راهداری از جمله ماشین‌های برف روب و نمک‌پاش نیز در این شهرستان تجهیز، بازسازی و آماده سازی شده‌است.

خادمی افزود: طبق اعلام اداره هواشناسی این شهرستان از امروز سامانه بارشی جدیدی وارد استان شده که با بارش برف و کولاک را به همراه دارد و تا فردا تمام استان را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.


 وی، از رانندگان خواست قبل از سفر با تماس با شماره تلفن‌های ۴۲۲۲۴۵۰۰، ۴۲۲۲۲۳۶۰۰ و ۲-۴۲۲۲۴۵۰۱ از وضعیت جاده‌ها آگاهی پیدا کنند.