آغاز فصل صید ماهی از منابع آبی شهرستان مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری  مهاباد؛  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهاباد گفت: فصل صید از منابع آبی این شهرستان آغاز شده و متقاضیان برای دریافت مجوز می‌توانند به این اداره مراجعه کنند.

فاروق سخنور افزود: مجوز برای پنج مسیر از رودخانه مهاباد و برای هر مسیر یک مجوز از طریق قرعه‌کشی و با رعایت قوانین سازمان حفاظت محیط زیست صادر می ‌شود.

سخنور تصریح کرد: فعالیتهای صیادی در این رودخانه از اواخر مهرماه شروع می ‌شود و تا پایان اسفندماه سالجاری ادامه می‌یابد و صیادان می‌توانند در این مدت به صید ماهی در این منابع آبی بپردازند.

وی، گونه‌های کپورو زرده ماهی را از انواع ماهی‌ های رودخانه مهاباد عنوان کرد و افزود: نرخ پروانه صادره از سوی اداره کل برای هر مسیر بسته به ظرفیت صید آن بین چهار تا ۲۸ میلیون ریال متفاوت است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهاباد  اضافه کرد: یگان حفاظت محیط زیست در صورت مشاهده تخلف، علاوه بر ضبط ادوات صید، متخلفان را به مراجع قضایی معرفی خواهد کرد.

سخنور افزود: متقاضیان برای دریافت پروانه صید ماهی و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند تا روز پنجشنبه هفته جاری به اداره حفاظت محیط‌زیست این شهرستان واقع در خیابان شهید شهریکندی نرسیده به دانشگاه پیام نور مراجعه کنند.

سالانه حدود 200 تن ماهی در مهاباد تولید می‌شود که از این مقدار ۱۵۳ تن سردآبی در مزارع پرورشی و ۳۵ تن ماهی گرمابی است که در دو سد مهاباد و سنجاق صید می‌شود.