177 برنامه به مناسبت هفته‌ بسیج در مهاباد تمهید شد

به مناسبت بزرگداشت هفته بسیج، 177 عنوان برنامه شاخص بصیرتی، فرهنگی، هنری و ورزشی با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی این شهرستان برگزار می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : سرهنگ منوچهر مودبی معاون هماهنگ‌کننده سپاه مهاباد گفت:  امسال برنامه‌های هفته بسیج با شعار محوری « بسیج، پیشرو خدمت، امیدآفرین» با لحاظ کردن شرایط سخت شیوع کرونا و با رویکرد کمک به رفع مشکلات مردم و نظام پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در اجرای برنامه‌های حضوری و میدانی گرامیداشت هفته بسیج محدودیت وجود دارد، عمده برنامه‌های گرامیداشت این هفته در بستر فضای مجازی برنامه‌ریزی شده است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه مهاباد اظهار داشت: دیدار از خانواده‌های شهدا، عطرافشانی مزار شهدا، نذر سلامت و اهدای خون، طرح شهید سلیمانی با عنوان "رهبرم من هم یک سلیمانی‌ام"، کمک‌های مومنانه و ویزیت رایگان از جمله برنامه‌هایی است که در هفته بسیج برگزار خواهد شد.

سرهنگ مودبی اضافه کرد: توزیع بسته‌های بهداشتی، مرحله سوم کمک مومنانه، افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی از جمله مسجد، خانه عالم، پل و آبرسانی و خدمت‌رسانی به مردم از دیگر برنامه های این هفته در مهاباد است.

وی با بیان اینکه هفته بسیج نماد خدمت رسانی بسیجیان به مردم شریف ایران اسلامی است، بیان کرد: بسیج بزرگترین شبکه فرهنگی، اجتماعی، نظامی و مردمی در دنیاست و ما در هیچ کجای دنیا شبکه‌ای مشابه به این وسعت همچون بسیج نداریم.

مهاباد 750 شهید تقدیم نظام و انقلاب کرده است؛ هفته بسیج امسال ( از 29 آبان تا پنجم آذرماه) در اقصی نقاط کشور با برگزاری آیین‌های ویژه‌ای که بیشتر در فضای مجازی است گرامی داشته می‌شود.

بسیج مستضعفان پنجم آذرماه سال 1358به فرمان امام خمینی(ره) تشکیل شد.