پیام‌ معاون استانداروفرماندارویزه شهرستان مهابادبه مناسبت سالگرد بمباران شیمیایی سردشت

بسم تعالی

بمباران ناجوانمردانه شیمیایی شهرسردشت قهرمان وشهید پرور که نماد استقامت وظلم استکبار جهانی است که از سوی رژیم غاصب صدام  به وقوع پیوست، یکی از فجایع ناگوار تاریخی و نقطه سیاه جنایت و نقطه عطف استفاده از سلاح‌های شیمیایی در طول جنگ تحمیلی بود  که آسیب های ناگوار وماندگاری وافری را به همراه داشته است .

حمله شیمیایی دد منشانه وغیر انسانی  به شهر سردشت که به شهادت ۱۱۰ نفر و مجروحیت و مصدوم شدن بیش از ۵۰۰۰ نفر از اهالی بی‌دفاع آن انجامید، ازناگوارترین وتاسف بارترین تهاجمات شیمیایی بود که آثار و پیامدها و آلام و رنج‌های ناشی از آن بر پیکر مردم مظلوم این شهر همچون زخمی کهنه فراموش نخواهد شد.وهمواره بر تارک تاریخ خواهد ماند.

بی شک مردم شریف وقهرمان پرور سردشت هیچ گاه با اراده پولادین وایمان راسخ خود خللی در ایمان وباور راستین شان ایجاد نخواهد شد.

اینجانب  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این فاجعه اسف بار ودرود بر مقام والای این شهدا وآرزوی سلامتی برای آسیب دیدگان این حادثه شوم تاریخی آرزومندم که نگاه ویژه جامعه جهانی و به ویژه سردمداران زر وزور  واستکبار جهانی وایادی وابسته به آنها ونشان دادن عمق این حادثه ،شاهد ایجاد فضایی سرشار از نشاط ومملو از امید برای شهر زیبا ومردمان دلیرش باشیم.

 

شجاعی

معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مهاباد