به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد روز شنبه مورخه ۱۶ تیر ماه ۹۷ به مناسبت روز دهیاری‌ها با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد، بخشدار بخش مرکزی و دهیاران بخش مرکزی در سالن جلسات این فرمانداری برگزار شد
دکتر شجاعی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد در ابتدای جلسه ۱۴ تیر، روز دهیاری‌ها را به همه دهیاران تبریک و تهنیت گفتند و بیان کردند که دهیاران بازوان دولت در روستاها هستند.

دکتر شجاعی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد بیان کردند که دهیار از همکاران و از بدنه وزارت کشور هستند، دهیاری‌ها از ابتدای بوجود آمدن تا حالا در حال اصلاح و تکامل بوده و در حال رشد است و در قانون اساسی هم عنوان شده است و همه ما در اینجا همکار هستیم.
دهیاری جایگاه خاصی دارد، البته نکته بسیار مهم اینست که عملکرد فرد بسیار مهم است، شاید یک فردی دهیار باشد و از قدرت زیادی برخوردار شود و برعکس، این مسأله بستگی به شخصیت و توانمندی فرد دارد.
تعامل و ارتباط با شورای روستا هم از عوامل سازنده است و با این تعامل و ارتباط توسعه روستا، ممکن است، دهیار مسئول روستا و متولی است پس باید پاسخگو باشد در همه شرایط به آن ارجاع می دهند.
وی همچنین بیان کردند که دهیار باید در جریان همه امورات روستا باشد و این مشروط به تعامل با شورای روستا است، از سوی دیگر تعادل بین عرف و عادات و رسوم روستا با قوانین هم از اهمیت ویژه برخوردار است.
هرچه با مردم بیشتر در ارتباط باشید بهتر است، هرگز وارد نزاع های طایفه ای نشوید، خلاقیت و ابتکار در مدیریت منابع مالی و نظارت بر کارهای عمرانی و پیمانکاران و خدماتی ، جذب مشارکت ها ی مردمی، اعتبارات تسهیلات روستایی در مشاغل روستایی، توسعه گردشگری و صنایع دستی،تشویق مردم روستا برای بیمه کردن خانه هایشان برای مواقع بحرانی و بلایای طبیعی از مواردی بود که دکتر شجاعی به آن پرداختند.