جستجو
پنجشنبه, فروردين 10, 1396..:: اخبار و رویدادها::..  ورود به سايت
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 33 


نشست خبری ومطبوعاتی معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان مهاباد با محوریت انتخاباتانتخابات شوراها در 133 روستای شهرستان مهاباد/پیش ثبت نام 204 داوطلب عضویت در شوراهای روستا
در ابتدای جلسه دکتر شجاعی ضمن اشاره به نقش رسانه ها گفت: در جهان امروز رسانه مهمترین و اساسی ترین راه ترقی و آگاه سازی برای جامعه بشری است، خصوصا رسانه آزاد قدرتمندترین بازو برای رفع نواقص و کنترل قدرت می باشد.
فرماندار مهاباد افزود: رسانه ها فرهنگ می سازند، زندگی می سازند و نوع پوشش و رفتار و حرکات را تعیین می کنند. اگر رسانه آزاد و منصف بود در کنترل قدرت نقش آفرین خواهد بود.  برای پایداری رسانه نیز، سیاست ورزی لازم است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد گفت: انتخابات شوراها در 133 روستای شهرستان مهاباد برگزار می شود که بر اساس سرشماری 1395 شمسی احتمال افزایش این تعداد تا چهار روستای دیگر وجود دارد.
ایرج شجاعی روز شنبه در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: در روستاهای حداقل دارای 20 خانوار یا دارای 100 نفر جمعیت انتخابات شوراهای اسلامی روستا برگزار می شود.
وی با بیان اینکه پیش ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراها از 25 آغاز و تا 29 اسفند ادامه خواهد داشت، افزود: ثبت نام اصلی از 30 اسفند با ارائه فرم مربوطه و گواهی عدم سوء پیشینه آغاز می شود.
وی گفت: تا کنون 204 نامزد داوطلب ورود به انتخابات شوراهای اسلامی روستا در بخش خلیفان( 110 نفر) و در بخش مرکزی( 94 نفر)، پیش ثبت نام کردند و بر اساس جمعیت روستایی 3 تا 5 نفر عضو شورای اسلامی روستاها انتخاب می شوند.
شجاعی با اشاره به اینکه از الزامات ثبت نام شوراها ارائه گواهی عدم سوء پیشینه است، گفت: در خصوص تعداد داوطلبان شوراهای اسلامی شهر آمار دقیقی نداریم چون باید فرم های مربوطه از 30 اسفند تحویل فرمانداری شود.
وی با تاکید بر دقت مردم در انتخاب شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: شوراها محل کارآموزی نیست و شهردار مجری تصمیمات شورا است بر این اساس باید اعضای شورا آشنا به کار و متعهد باشند.
فرماندار مهاباد همچنین با تاکید بر مشارکت گسترده مردم در انتخابات اظهار کرد: مشارکت بالا و صیانت از آرا اهتمام اصلی برگزارکنندگان انتخابات است و در واقع رای مردم حق الناس بوده و مطیع آرا و هر آن چیزی خواهیم بود که از صندوق بیرون می آید.
شهر مهاباد در حال حاضر 11 عضو شورا دارد که در این دوره بر اساس آخرین تغییرات  7  نفر عضو شوراها انتخاب می شوند.
شهر خلیفان نیز که در حال حاضر 5 عضو شورا دارد بدون کاهش در اعضا انتخابات شوراهای اسلامی همزمان برگزار می شود.
در انتخابات 133 روستای حایز شرایط انتخابات شورای های اسلامی روستا در شهرستان مهاباد 414 عضو شورا انتخاب خواهند شد.
شهرستان مهاباد با حدود 237 هزار نفر جمعیت دارای 2 بخش خلیفان و مرکزی بوده که در جنوب آذربایجان غربی واقع است.
پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا مطابق اعلام شورای نگهبان همزمان با انتخابات ریاست جمهوری 29  اردیبهشت سال آینده برگزار می شود و زمان ثبت نام نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا 30 اسفند 95 لغایت 6 فروردین 96 است. 

/01:55 ب.ظ

کد خبر:  63404
فرستنده: bavan 1355298
گروه:
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت


 

دیدار جمعی از هنرمندان شهرستان با دکتر شجاعی ، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد
در دومین نشست مطبوعاتی معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان مهاباد جزئیات و مشخصات داوطلبان شورای اسلامی شهر و روستا را تشریح کرد
تامین مصرف سالانه مرغ مرکز شبانه روز که وین مهاباد توسط خیر مهابادی
سالمندترین ثبت نام کننده در انتخابات شوراهای اسلامی
دیدار مسئولان و مردم به مناسبت سال جدید با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد
دیدار و تبریکات سال نو مسئولین با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد
دیدار و تبریکات عیدانه مسئولین با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد 1
دیدار و تبریکات عیدانه مسئولین و مردم با معاون استاندار و یژه شهرستان مهاباد
دبیر ستاد انتخابات کشور: تکمیل فرم خوداظهاری عدم سوء پیشینه برای ثبت نام شوراها کفایت می کند
اطلاعیه شماره 2 ستاد انتخابات استان آذربایجان غربی ثبت نام داوطلبین انتخابات شوراها طی روزهای شنبه مورخ 96/1/5 و یکشنبه مورخ 96/1/6 تا ساعت 24 شب تمدید شد
0208940
نظر شما در مورد سايت چيست؟
ثبت نظر مشاهده نتایج

 


 

 

 

مهاباد-خیابان گمرک-فلکه فرمانداری-تلفن تماس 2223400-فکس2221333

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری مهاباد می باشد-مهاباد-خیابان گمرک-فلکه فرمانداری2223400   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران