شبکه بهداشت و درمان مهاباد به انتقادها پاسخ داد

شبکه بهداشت و درمان مهاباد به انتقادها پاسخ داد
رفع مشکل سیستم‌های تصویربرداری و راه‌اندازی سی تی اسکن دوم

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، به دنبال خرابی سیستم‌های تصویبرداری بیمارستان مهاباد و موجی از انتقاد و اعتراض از سوی شهروندان به نبود امکانات کافی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان به انتقادها پاسخ داد.

عدم خدمات رسانی به بیماران نیازمند تصویربرداری به علت خرابی همزمان دستگاه‌ها و تأخیر در اعزام بیماران و نبود آمبولانس کافی و اتوبوس آمبولانس برای اعزام موجی از انتقاد را متوجه شبکه بهداشت و درمان این شهرستان کرد.

نبود امکانات کافی، سنگ اندازی در مسیر پیشرفت و برخوردهای سلیقه برای ارتقای وضعیت زیرساخت‌های بیمارستانی و  پزشکی بارها مورد انتقاد نخبگان و شهروندان مهاباد قرار گرفته است.

امیر بهزاد مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در این خصوص اظهار کرد: خرابی سیستم تصویر برداری و سایر دستگاه‌ها برای هر بیمارستانی روی می‌دهد ولی همزمانی این خرابی‌ها موجب شد برخی بیماران شهرستان برای سایر مراکز دیگر جهت انجام تصویر برداری اعزام شوند.

وی با بیان اینکه هیچ بیمار اورژانسی با اتوبوس آمبولانس به سایر شهرها منتقل نشده افزود: استفاده از اتوبوس آمبولانس تنها برای بیمارانی که در وضعیتی غیر اورژانسی و نیازمند تصویر برداری بودند صورت گرفته ولی سایر بیماران اورژانسی نیازمند اعزام همچون گذشته با آمبولانس به مرکز استان اعزام شده‌اند.

بهزاد تصریح کرد: استفاده از اتوبوس آمبولانس به منظور کاهش هزینه، خطرات جاده‌ای و  تسهیل در روند بهبود بیماران صورت گرفته چراکه در صورت اعزام تمامی بیماران نیازمند به تصویر برداری به شهرهای دیگر با کمبود شدید آمبولانس در شهر مواجه می‌شدیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در ادامه با بیان اینکه مشکل تمامی دستگاه‌ها رفع شده اظهار کرد: وضعیت تمامی دستگاه‌های تصویر برداری شامل سی‌تی‌اسکن و MRI بیمارستان مهاباد بعد از تعمیر در تهران به‌حالت عادی بازگشته و به بیماران ارائه خدمات می‌دهند.

وی افزود: می‌توانستیم بصورت مقطعی در مرکز استان و یا تبریز اقدام به تعمیر و رفع مشکل سیستم‌ها می‌کردیم اما برای افزایش کیفیت و اطمینان خاطر این این‌کار در تهران و با متخصصین ویژه صورت گرفت.

بهزاد تصریح کرد: مقدمات ورود و راه‌اندازی سیستم سی‌تی‌اسکن دوم برای بیمارستان مهاباد فراهم شده و در 10 روز آینده این سیستم وارد مهاباد شده و اقدام به نصب و راهاندازی آن صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: درحال حاضر با 1 دستگاه سی‌تی‌اسکن نیز می‌توان ارائه خدمات داد اما راه‌اندازی سی‌تی‌اسکن دوم می تواند در زمان افزایش تقاضا یا خرابی سی‌تی‌اسکن اول بسیار حیاتی باشد.