60 هزار ماسک رایگان در مهاباد آماده توزیع در روز انتخابات شد

60 هزار ماسک رایگان در مهاباد آماده توزیع در روز انتخابات شد
فرماندار ویژه مهاباد و رییس ستاد انتخابات این شهرستان گفت: 60 هزار ماسک سه لایه یکبار مصرف در راستای مقابله با بیماری کووید-19در روز انتخابات آماده توزیع در این شهرستان شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ فرماندار ویژه مهاباد و رییس ستاد انتخابات این شهرستان گفت: 60 هزار ماسک سه لایه یکبار مصرف در راستای مقابله با بیماری کووید-19در روز انتخابات آماده توزیع در این شهرستان شد.

عارف خدرلو افزود: این تعداد ماسک برای تمامی شعبه های اخذ رای در نظر گرفته شده و در اختیار رای دهندگانی که در روز انتخابات فاقد ماسک باشند برای تامین سلامت انتخابات قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به خطر تجمع انسانی در انتقال ویروس کووید 19، ضروری است شهروندان از هرگونه حضور در تجمعات انتخاباتی که رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آن نقض شده، خودداری کنند.

فرماندار ویژه مهاباد با اشاره به اینکه حفظ سلامت شهروندان در اولویت است، اظهار داشت: علاوه بر تهیه ماسک، مواد ضد عفونی کننده و سایر اقلام ضروری جهت تامین سلامت رأی دهندگان و مجریان برگزاری انتخابات تدارک دیده شده است.

خدرلو بیان کرد: همچنین به منظور پیشگیری از شیوع کرونا ویروس، الزام درج اثر انگشت با استامپ در شعب اخذ رای برداشته شده و  عوامل اجرایی و رای دهندگان با خودکار شخصی در شعب اخذ رای آراء خود را ثبت و به صندوق واریز کنند. 

وی اضافه کرد: امسال برای جلوگیری از ازدحام رای دهندگان در محل های اخذ رای با توجه به شرایط کرونا، 10 شعبه به تعداد شعبه های اخذ رای در این شهرستان اضافه شده و تلاش شده است تا کار رای گیری در فضای باز انجام شود.

وی افزود: با بررسی شرایط مقابله با کرونا و همچنین تعداد آرای اخذ شده در دوره‌های قبل در تمامی شعبه های اخذ رای، شعبه‌های پرازدحام در هر منطقه شناسایی و تصمیم به افزایش هشت شعبه در داخل شهر و 2 شعبه در سطح روستاها گرفته شد.

# نظر : 0