امکان اعمال محدودیت مجدد بر بازار مهاباد

امکان اعمال محدودیت مجدد بر بازار مهاباد
با توجه به بی‌توجهی شهروندان به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، امکان اعمال محدودیت مجدد بر برخی از اماکن عمومی و پردد سطح شهر مهاباد وجود دارد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ فرماندارشهرستان مهاباد گفت: طرح اعمال دوباره محدودیتها در مراکز تجاری و پرتردد از جمله بازارچه، مراکز تجاری، بازار و بانکهای این شهرستان به ستاد استانی مرکزی مقابله با کرونا پیشنهاد شده است که در صورت توافق اجرایی خواهد شد.

ایرج شجاعی افزود: پیشنهاد ارائه شده به دلیل رعایت نکردن پروتکل ‌های بهداشتی و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی توسط برخی از شهروندان بوده که موجب افزایش تصاعدی آمار مربوط به بیماری کرونا شده است.

شجاعی، با بیان اینکه سیاست ما شناسایی به موقع افراد مبتلا به ویروس کروناست گفت: برای حفظ سلامت شهروندان و پیشگیری از گسترش بیماری و مرگ و میر ناشی از آن، علاوه بر نظارت ویژه بر فعالیت واحدهای صنفی، فعالیت ناوگان حمل ونقل شهری و وسایل عمومی متخلف نیز به طور روزانه رصد می ‌شود.

وی، اجرای گام دوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را مشروط به رعایت پروتکل‌ های بهداشتی از سوی اصناف و بازاریان دانست و افزود: شهروندان بیش از پیش باید با متولیان امر در زمینه مبارزه با ویروس کرونا همکاری داشته باشند و به توصیه‌ ها و تأکید مجموعه بهداشت و درمان در مورد اهمیت فاصله‌گذاری اجتماعی و هوشمند توجه کنند.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان مهاباد اضافه کرد: در کنار بی توجهی برخی از صنوف و شهروندان نسبت به رعایت موارد بهداشتی برای جلوگیری از شیوع این بیماری، افزایش بیماریابی و غربالگری در قالب انجام آزمایشهای نمونه‌گیری به صورت سرپایی نیز از جمله عوامل روند صعودی تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در این شهرستان است.

در روزهای اخیر آمار مبتلایان به کرونا در مهاباد به صورت تصاعدی افزایش یافته است به طوری که در برخی از روزها بیش از ۱۵ مورد جدید در طول ۲۴ ساعت نیز گزارش شده و به ثبت رسیده است.

# نظر : 0