معاون فرماندار مهاباد: خلاء قانونی در برخورد با فعالیت قلیان سراها وجود دارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ صبح امروز چهارشنبه 29 دیماه 1400 سلیمان پاکزاد در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مهاباد افزود: دکه های حاشیه سد مهاباد که یکی از مکان های عرضه قلیان بود با هماهنگی شورای تامین و حکم قضایی جمع آوری شد که در بین شهروندان نیز مورد استقبال قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر تنها در حیطه وظایف نیروی انتظامی نیست، ادامه داد: بحث آموزش و فرهنگ سازی در راستای مقابله با این معظل اجتماعی نیز باید به طور پیوسته در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد تا در حد توان از آسیب های این معضل اجتماعی کمتر کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه مهاباد با اشاره به اینکه مرکز کاهش آسیب های DIC این شهرستان تنها مرکز فعال استان است، گفت: انتظار داریم شبکه بهداشت و درمان تعامل و همکاری لازم را برای تامین سهمیه متادن این مرکز داشته باشد تا بتوان از بروز سایر معضلات اجتماعی معتادان در سطح شهر جلوگیری کرد.

پاکزاد همچنین از اهدای تسهیلات اشتغالزایی به معتادان ترک کرده خبر داد و گفت: اهدای وام کم بهره برای کمک به معیشت و اشتغال هفت نفر از معتادان بازیافته این شهرستان در نظر گرفته شده  که در مرحله پرداخت است.

وی با اشاره اجرای طرح نوروزی جمع آوری معتادان اظهار داشت: مبلغ 6 میلیارد ریال از طرف استانداری برای اجرای این طرح و افزایش ظرفیت پذیرش کمپ های ترک اعتیاد استان اختصاص یافته که از اداره بهزیستی برای دریافت سهمیه شهرستان درخواست پیگیری را داریم.

جانشین فرمانده انتظامی مهاباد هم در این جلسه گفت: امسال کشفیات مرتبط با مواد مخدر 2 درصد، دستگیری معتادان، چهار درصد و کشف قرص های روانگردان سه برابر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

سرهنگ سردار علیزاده اضافه کرد:  امسال حدود 100 معتاد متجاهر در راستای جلوگیری از سرقت‌های خُرد و فروش و توزیع انواع مواد مخدر در سطح این شهرستان دستگیر شدند.

در ادامه جلسه هر یک از مدیران دستگاه های اجرایی برنامه پیشنهادی خود را برای مقابله با مواد مخدر و همچنین بررسی اجرای مصوبات جلسات قبلی بحث و گفت و گو کردند.