کمسیون ارتقای امنیت اجتماعی مهاباد

کمسیون ارتقای امنیت اجتماعی مهاباد
کمسیون ارتقای امنیت اجتماعی مهاباد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، رییس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد از سخت گیری برخی بانکهای مهاباد برای پرداخت تسهیلات به مددجویان بهزیستی این شهرستان خبر داد.

مهران یوسفی در جلسه شورای ارتقای امنیت اجتماعی شهرستان مهاباد اظهار کرد: سخت گیری برخی بانکها در مهاباد باعث شده بسیاری از مدد جویان نتوانند از تسهیلات اشتغال بهره ببرند، درحالیکه این تسهیلات بصورت بسیار ضروری جهت ارتقای اقتصاد خانواده های آسیب پذیر در نظر گرفته شده است.

وی افزود: درخواست 2 ضامن کارمند و یا چند ضامن بازاری بهمراه پروانه کسب، چک بانکی و دسته چک متقاضی موجب شده برخی متقاضیان اصلا نتوانند از این تسهیلات استفاده کنند و یا در برخی موارد متقاضی از بخشی از وام خود را به ضامن داده است.

یوسفی تصریح کرد: فلسفه وجودی پرداخت تسهیلات برای تقویت اقتصاد خانواده و مقابله با آسیب اجتماعی است و در شرایط کنونی بدلیل افزایش تورم و گرانی برخی مددجویان نمی توانند برای ایجاد شغل از آن استفاده نمایند، لذا باید تمهیداتی برای افزایش تسهیلات صورت بگیرد.

رییس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد در ادامه اضافه کرد: بانکهای پرداخت کننده تسهیلات می توانند از مستمری مدد جو نیز جهت حصول اطمینان از بازپرداخت استفاده نمایند ولی برخی کارشکنی‌ها مددجویان را با مشکل بسیار جدی روبرو کرده است.

ایرج شجاعی فرماندار مهاباد در ادامه ضمن انتقاد از عملکرد برخی بانکها در خصوص پرداخت تسهیلات به مددجویان بهزیستی اظهار کرد: لیست افراد معرفی شده به بانکها بررسی میشود و با بانکهایی که در پرداخت تسهیلات به مددجویان سخت گیری کرده اند برخورد خواهد شد.

وی افزود: متأسفانه برای برخی از افراد وام های چند صد میلیونی بدون ضامن معتبر واریز شده ولی اقشار آسیب پذیر جامعه نمی توانند از وام های کوچک اشتغالزایی استفاده نمایند.

شجاعی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن ایام نوروز چهارشنبه آخر سال از تمهیداتی برای کاهش میزان خسارات جانی و مالی خبر داد و گفت: برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری متنوع و آگاه سازی شهروندان با مشارکت سازمانهای مردم نهاد میتواند در کاهش میزان خسارات بسیار مؤثر باشد.

فرماندار مهاباد در ادامه با اشاره به کاهش میزان خودکشی ها نسبت به سال گذشته اظهار کرد: اقدام به خودکشی امسال دراین شهرستان 35 درصد و میزان طلاق هم 15 درصدکاهش یافته است. تلاش همه مسولان بر این است که با برنامه ریزی و انجام کارهای مورد نیاز دراین مسیر آمارها را به حداقل برسانیم.