ویروس کرونا در مهاباد

ویروس کرونا در مهاباد

مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان مهاباد به 6 نفر افزایش یافت.

با اعلام نتیجه آزمایش کرونای 3 نفر از شهروندان در روز گذشته، تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در مهاباد به 6 نفر افزایش یافت که 3 نفر از آنها مرد و 3 نفر دیگر خانم می‌باشند.

، سن 3 مورد جدید مبتلا شده به کرونا در مهاباد 22 و 38 و82 ساله، هر سه خانم هستند که هیچ ارتباط خویشاوندی و همسایگی با یکدیگر ندارد.

پیشتر نتیجه آزمایش 3 نفر مثبت اعلام شده بود که منشأ یکی از آنها خانوادگی تشخیص داده شده است.

اولین مورد ابتلا به کرونا در مهاباد فردی 75 ساله و دارای بیماری پیش زمینه‌ای دیابت است.

2 روز بعد از مثبت شدن نتیجه  آزمایش کرونای جوان 27 ساله نتیجه تست پدر وی نیز مثبت اعلام گردید.

در مجموع 12 نفر در بخش ایزوله بیمارستان مهاباد بستری هستند.

 موارد مشکوک به کرونا از 10 اسفند در مهاباد بستری بودند و بعد از منفی اعلام شدن نتیجه آزمایش کرونای 12 نفر، اولین مورد مثبت این ویروس در 17 اسفندماه اعلام گردید و درحال حاضر تعداد این افراد به 6 نفر افزایش یافته است.

این ویروس با قابلیت ماندگاری بر اجسام بیشترین شیوع را دربین سایر ویروس‌ها به خود اختصاص داده و یافته های جدید نشان می‌دهد در صورت بالا بودن رطوبت این ویروس قابلیت ماندگاری در هوا را نیز دارد و افراد بایستی فاصله چند متری با یکدیگر را رعایت نمایند.

قرنطینه خانگی و عدم حضور در محل اجتماع افراد یکی از کم هزینه‌ترین و مطمئن ترین راه‌های مقابله و پیشگیری از شیوع است و بعد از آن شستشوی مرتب دستها با مواد ضدعفونی کننده و ماسک و جلوگیری از تماس دست‌ها با چشم، دهان و بینی از دومین راه موث پیشگیری از این بیماری است.

# نظر : 0