بیش از ۶۰ میلیون لیتر بنزین در جنوب آذربایجانغربی صرفه‌جویی شده است

صرفه‌جویی بیش از ۶۰ میلیون لیتر بنزین در جنوب آذربایجانغربی

صرفه‌جویی بیش از ۶۰ میلیون لیتر بنزین در جنوب آذربایجانغربی

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری  مهاباد؛ مدیر شرکت پخش فرآورده‌ های نفتی منطقه میاندوآب گفت: به علت استقبال مردم از CNG بیش از ۶۷ میلیون لیتر بنزین امسال‌ در جنوب آذربایجانغربی صرفه‌جویی شده ‌است.

داود فعال‌پور افزود: بیش از ۶۷ میلیون مترمکعب گاز طبیعی CNG در پنج ماه گذشته در ۴۸ باب جایگاه درهشت شهر جنوب آذربایجانغربی توزیع شده‌  که توزیع این میزان CNG موجب صرفه‌ جویی ۶۷ میلیون لیتر بنزین شده است.

فعال پور افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۱۶۵ میلیون لیتر بنزین در جنوب استان مصرف شده است که این میزان در مدت مشابه پارسال ۱۵۱ میلیون لیتر بود.

وی، مصرف روزانه CNG  در جنوب استان را  ۴۵۰ هزار مترمکعب عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۱۰ باب جایگاه CNG با پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصد با مشارکت بخش خصوصی در شهرهای مهاباد، بوکان، میاندوآب، نقده و پیرانشهر در دست ساخت است که با بهره ‌برداری از این جایگاهها تعداد آنها به ۶۱ باب افزایش می یابد.

مدیر شرکت پخش فرآورده ‌های نفتی منطقه میاندوآب اضافه کرد: هم اکنون ۲۱ باب جایگاه CNG تک منظوره و ۲۷ باب جایگاه دو منظوره در شهرهای جنوب آذربایجا‌نغربی به صورت شبانه روزی در امر توزیع سوخت پاک فعالیت دارد.

# نظر : 0