ظرفیت تولید اکسیژن بیمارستان مهاباد 2 برابر شد

ظرفیت تولید اکسیژن بیمارستان مهاباد 2 برابر شد
با راه اندازی دومین دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان ظرفیت تولید اکسیژن در این مرکز، 2 برابر شده است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : امیر بهزاد مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: هم اکنون 2 دستگاه اکسیژن بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد با ظرفیت مجموع هزار و 200 لیتر در دقیقه فعال و نیاز 200 بیمار را همزمان تامین می‌کند.

وی ادامه داد: قبل از این ظرفیت دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان مهاباد 570 لیتر در دقیقه بود که تنها توانایی تامین نیاز اکسیژن 50 بیمار را به صورت همزمان داشت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد اظهار داشت: همچنین با کمک یک میلیارد ریالی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی سیستم لوله‌کشی اکسیژن بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان که نیاز به اصلاح و بازسازی دارد، در دست تعمیر قرار گرفته و لوله‌های مخصوص برای جایگزینی خریداری شده است.

بهزاد بیان کرد: پایانه گازهای طبی که بر روی کنسول‌های بالای تخت بیمار و کنسول‌های سقفی قرار دارند، نیز در این بیمارستان دارای مشکل و نشتی بودند که 250 پایانه خریداری و تاکنون نسبت به تعویض 150 عدد اقدام شده و ما بقیه نیز در حال نصب هستند. 

یکی از موثرترین شیوه‌های مقابله با بیماری کووید 19 اکسیژن‌تراپی است که با پیش‌بینی‌های به موقع تامین این تجهیزات مهم و حیاتی در اسرع وقت در دستور کار شبکه بهداشت و درمان قرار گرفته است.

در حال حاضر و با گسترش بیماری کرونا در شهرستان و دیگر شهرستان‌های همجوار و احتیاج بیماران به دستگاه اکسیژن ساز این دستگاه می‌توانند کمک بسیار خوبی به بیمارستان و درمان بیماران کرونایی نماید.

بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد یکی از بیمارستان‌های قدیمی آذربایجان‌غربی است که هم‌اکنون با چند برابر ظرفیت خود و با 301 تخت فعال به شهروندان خدمات درمانی و پزشکی ارایه می‌کند.

# نظر : 0