سومین جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان مهاباد برگزارشد

سومین جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان مهاباد برگزارشد
سومین جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان مهاباد برگزارشد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، روز شنبه مورخه 29 دی ماه 97 ، سومین جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان مهاباد با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار ، دفترفنی فرمانداری ، بهزیستی و شهرداری و جمعی از مسئولین شهرستان و دفتر جامعه معلولین شهرستان مهاباد در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

بهسازی معابر ، ورودی های مراکز خدماتی ، حذف موانع در معابر ، تسهیل در امورات معلولین در سطح شهر ، بررسی مشکلات حضور معلولین در اماکن ورزشی ، تاکید بر لزوم رسیدگی بیشتر برای آسان سازی و بهسازی رفت و آمد معلولین در سطح معابر شهر از جمله مسایلی بود که در این جلسه برگزار شد و همچنین هریک از حاضرین پیشنهادات و راهکارهای خود را ارائه نمودند .

معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان مهاباد گفت: از این پس اداره هایی که مسئول رسیدگی به مناسب سازی محیط های شهری و اداری هستند به صورت پویاتر به این جلسات دعوت شده و نتایج کار را باید مرتب اعلام کنند.

صنعتی افزود: در این خصوص اداره های که با کمبود بودجه مواجه هستند از طریق کمیته برنامه ریزی شهرستان اعتبارات کمکی به آنها تعلق خواهد گرفت.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مهاباد در این نشست گفت: ساختمانهای مسکونی که 10 واحد و هزارمترمربع زیربنا بیشتر دارند باید تمام ضوابط از جمله استانداردسازی سرویس های بهداشتی، پارکینگ ها، راهروها، آسانسورها و نرده ها برای معلولان در آن رعایت شود.

دانشجو افزود: چنانچه ساختمانی این ویژگیها را رعایت نکند تأییدیه پایان کار ساختمانی را از نظام مهندسی دریافت نخواهد کرد.

بهسازی معابر، ورودی های مراکزخدماتی، حذف موانع درمعابر، تسهیل در امورمعلولان در سطح شهر، بررسی مشکلات حضورمعلولان در اماکن ورزشی و تأکید بر لزوم رسیدگی بیشتر برای آسان سازی و بهسازی رفت و آمد معلولان در معابر سطح شهر از مصوبات این نشست بود.

درحال حاضر بیش از سه هزار معلول در مهاباد وجود دارد که نیازمند رسیدگی و امکانات ویژه هستند.

# نظر : 0