حدود سه هزار قالیباف آذربایجانغربی زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی

حدود سه هزار قالیباف آذربایجانغربی زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی
حدود سه هزار قالیباف استان آذربایجانغربی زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار دارند.

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجانغربی در گفتگو با خبر مهاباد گفت: با توجه به محدودیتهای موجود در بیمه قالیبافان و پذیرش نشدن متقاضیان جدید از سوی سازمان تأمین اجتماعی، در شرایط کنونی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بهترین جایگزین برای بیمه کردن قالیبافان است.

اسد درویشی افزود: تاکنون دو هزار و 900 قالیباف زیر پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار گرفته اند.

درویشی گفت: ایجاد بازارهای جدید و شناسایی خریداران بالقوه فرش دستباف نیازمند برنامه های تبلیغاتی و معرفی این هنر در راستای بازاریابی، تشریح کاربردها و کارکردهای مختلف فرش دستباف در جنبه های اقتصادی، اجتماعی و پزشکی است.

وی، در ادامه به موضوع تأمین سوخت مورد نیاز کارگاههای قالیبافی بدون گاز شهری در کارگروه اصلی فرآورده های نفتی استان اشاره کرد و افزود: این موضوع در این کارگروه به تصویب رسیده است.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجانغربی اضافه کرد: با توجه به تغییرات صورت گرفته در سامانه مربوطه و مشکلات ناشی از توقف ثبت نام قالیبافان در سامانه مذکور، موضوع با پیگیری سازمان و همکاری شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه در جلسات کارگروه اصلی فرآورده های نفتی استان مطرح و مقرر شد تا هماهنگی های لازم از طریق حوزه ستادی وزارت نفت برای اصلاح سامانه به منظور تأمین سوخت مورد نیاز کارگاههای قالیبافی صورت گیرد.

# نظر : 0