شورای اداری شهرستان مهاباد برگزار گردید

شورای اداری شهرستان مهاباد برگزار گردید
شورای اداری شهرستان مهاباد برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، روز یکشنبه ۳۰ تیرماه جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد با حضور سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه، نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت در استان ، فرماندار مهاباد، امام جمعه و روسای ادارات این شهرستان در سالن جلسات فرمانداری مهاباد برگزار شد.

در ابتدای این جلسه امام جمعه شهرستان مهاباد اظهار کرد: مهاباد شهر دارالعلم و سرزمینی دانشمندپرور است و شهر بزرگانی چون بداق سلطان، صارم بگ، علامه احمدیان، شهید شهریکندی، هیمن، هه‌ژار و... است و این نخبه‌پروری اکنون نیز در مهاباد ادامه دارد و نسل به نسل در حال انتقال است.

وی در ادامه ضمن بیان اهمیت نماز جمعه به اقتدار جمهوری اسلامی و  برخورد با اقدامات دشمنان نظام اشاره کرد و گفت: گام دوم انقلاب باعث اقتدار جمهوری اسلامی و عزت مسلمانان است.

دکتر  امامی امام جمعه شهرستان مهاباد  در ادامه جلسه گفت : از نیروهای نظامی به ویژه نیروی دریایی که در اقدامی تلافه جویانه کشتی انگلیسی را توقیف کردند و اقتدار کشور را نشان دادند تقدیر کرد

در ادامه این جلسه معاون استاندار و فرماندار ویژه مهاباد گفت: شهرستان ۲۴۰ هزار نفری مهاباد دارای ظرفیت‌های فراوانی است، این شهرستان با دو هزار ۶۳۰ کیلومتر مربع دومین شهر استان از لحاظ وسعت می‌باشد و سال قبل مردم این شهرستان میزبان ۴۵۰ هزار گردشگر تنها در فاصله ۱۷ روز بودند که از این لحاظ رتبه اول در استان را کسب کردند، پتروشیمی مهاباد به عنوان بزرگترین پروژه صنعتی استان آذربایجان غربی شناخته می‌شود و مهاباد با دارا بودن 10 هزار هکتار باغ رتبه دوم استان را به خود اختصاص داده است، همچنین رتبه دوم معادن استان در اختیار مهاباد قرار دارد و دانشگاه‌های شهرستان مهاباد 12 هزار و 300 نفر دانشجو دارند و این بخشی از ظرفیت‌های شهرستان مهاباد است.

شجاعی افزود: البته در این شهرستان کمبودها و نیازمندی‌هایی نیز وجود دارد که با همت مسوولین امید است مرتفع گردد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه که از میهمانان جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد بود، در این جلسه گفت: مسوولان باید بدانند که مسوولیتی که در اختیار آنهاست فرصتی محدود است که باید آن را برای خدمت به مردم و حرکت در راه خدا غنیمت بشمارند.

حجت الاسلام سید مهدی قریشی افزود: امسال در آستانه چهل سالگی برگزاری نماز جمعه در جمهوری اسلامی هستیم و بعد از تعیین مرحوم طالقانی از طرف امام در سال ۵٨ به عنوان امام جمعه تهران تاکنون چهل سال است که نماز جمعه در کشور به صورت رسمی برگزار می‌شود و در مهاباد نیز با حضور ماموستا امامی حضور مردم در نماز جمعه بسیار پر رنگ‌تر شده و شنیده‌ایم که فضای کافی در مسجد جامع برای نمازگزاران وجود ندارد به همین جهت به دنبال احداث مصلی در مهاباد هستیم و از استاندار هم درخواست کمک در این زمینه نموده‌ایم.

حجت‌الاسلام فعال آذررئیس دفتر امور اهل سنت استان هم دراین جلسه تریبون نماز جمعه را از مهمترین حوزه های عبادی سیاسی کشور دانست و گفت: تریبون نماز جمعه یکی از برکات نظام است و اهداف نظام باید از طریق این تریبون مطرح شود.

بهرام قوی بنیه مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد هم در این نشست به تولید برنامه هایی با محتوای دینی و کسب رتبه دوم کشوری برنامه ماه مبارک رمضان این مرکز اشاره کرد و گفت:  بهره گیری از کارشناسان مذهبی در برنامه های رادیویی و تلویزیونی از جمله اقدامات این مرکز است.

در ادامه این جلسه روسای جدید ادارات این شهرستان معرفی و از خدمات روسای قبلی نیز تقدیر شد.