تمام افراد بالای 18 سال در مهاباد علیه کرونا واکسینه می‌شوند

تمام افراد بالای 18 سال در مهاباد علیه کرونا واکسینه می‌شوند
فرماندار ویژه مهاباد گفت: محدودیت سنی تزریق واکسن کرونا در این شهرستان برداشته شد و تمامی افراد بالای 18 سال علیه بیماری کووید-19واکسینه می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ عارف خدرلو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: تمام افراد بالای 18 سال ساکن شهر و روستای مهاباد برداشته شده و تمام کسانی که به سن قانونی رسیده باشند، می توانند با مراجعه به پایگاه های واکسیناسیون این شهرستان نسبت به تزریق واکسن کووید_19 با به همراه داشتن کارت ملی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه ۱۷۱ هزار نفر در مهاباد بالای 18 سال هستند، ادامه داد: تاکنون بیش از 110 هزار دز واکسن در مهاباد تزریق شده که از این تعداد حدود ۸۱ هزار نفر دز اول و مابقی علاوه بر دز نخست دز دوم خود را نیز دریافت کردند. 

فرماندار ویژه مهاباد اظهار داشت: شهروندان که تاکنون برای دریافت دز اول واکسن خود مراجعه نکرده اند باید در اسرع وقت با ثبت نام سامانه https://vaccine.salamat.gov.ir/login و پس از دریافت پیامک، نسبت به تعیین زمان و مکان تزریق واکسن خود اقدام کنند.

خدرلو با اشاره به اینکه هم اکنون واکسن کافی در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار گرفته و مشکلی در قبال کمبود واکسن در سطح شهرستان وجود ندارد، اضافه کرد: در حال حاضر هفت پایگاه واکسیناسیون در سطح شهرستان راه اندازی شده و یک پایگاه نیز به صورت خودرویی نسبت به تزریق شهروندان اقدام می‌کنند.

وی تاکید کرد: تنها راه شکست ویروس کرونا علاوه بر تزریق واکسن، رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی است بر این اساس از تمام شهروندان درخواست داریم ما را در این بحران به وجود آمده یاری دهند.

# نظر : 0