پیام تبریک معاون استاندار و فرماندار و یژه شهرستان مهاباد به مناسبت سوم دی ماه روز ملی ثبت و احوال

پیام تبریک معاون استاندار و فرماندار و یژه شهرستان مهاباد به مناسبت سوم دی ماه روز ملی ثبت و احوال
پیام تبریک معاون استاندار و فرماندار و یژه شهرستان مهاباد به مناسبت سوم دی ماه روز ملی ثبت و احوال

متن پیام بدین شرح است :

سوم دی ماه  یادآور نخستین ثبت رسمی و قانونی ولادت و صدور شناسنامه در ایران است. با شروع این امر در سال 1297 هجری شمسی سازمان ثبت احوال کشور به عنوان پاسدار حریم مرزهای تابعیت و هویت مردم بزرگ ایران عملاً فعالیت خود را آغاز کرد و پس از سالها فعالیت، که در واقع بعنوان اسرارخانه امین حیات و ممات ملت ایران محسوب می گردد سابقه ای درخشان در کارنامه عملکرد خود به ثبت رسانده است .

و اینک سازمان ثبت احوال در راستای تحقق اهداف سند چشم انداز و تکریم واقعی مردم بزرگ و شریف ایران،  نه تنها مهمترین ارگان ثبت کننده وقایع حیاتی شناخته شده بلکه یکی از ابزارهای کلیدی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در امور حاکمیتی به شمار می رود و در واقع رویکرد آن به منظور همسویی با تکنولوژی روز دنیا برای ارائه خدمات الکترونیکی، نشانه پویایی و کارآمدی این سازمان است به نحوی که هم اینک پروژه هایی مهم نظیر صدور و تحویل کارت هوشمند ملی، صدور شناسنامه مکانیزه ، آرشیو و نظارت بر اسناد هویتی بصورت الکترونیکی ، بروز رسانی ثبت وقایع حیاتی، استقرار نظام جامع شناسایی ایرانیان و واگذاری بخشی از امور به  بخش خصوصی به عنوان شاخصه های مهم و کلیدی برای استقرار دولت الکترونیک تحت بستر پایگاه مرکزی اطلاعات جمعیتی کشور در دست اقدام دارد که مدیریت هویت در فضای مجازی و برنامه ریزی های کلان کشور را تسهیل و ممکن ساخته است.

بی گمان اقدامات موثر و موفقیت های ثبت احوال مرهون تدبیر و تلاشهای ارزشمند دست اندرکاران خدوم و زحمتکش آن است که با همت والا، نگاه بلند خویش را معطوف به افقی روشن برای ایرانی مقتدر و آباد در سایه رهنمودهای داهیانه رهبر فرزانه انقلاب و دولت تدبیر و امید داشته اند.

اینجانب ضمن عرض تبریک بمناسبت سوم دیماه روز ملی ثبت احوال و درآغاز یک صدمین سال تاسیس این سازمان از زحمات ، خدمات و تلاشهای ارزندهء کارکنان سخت کوش ثبت احوال شهرستان مهاباد تقدیر و تشکر می نمایم. امید است با همکاری و همراهی مردم و نهادهای مسؤول شاهد توفیقات روزافزون ثبت احوال در ارائه خدمات والاترو بهتر به مردم عزیز باشیم.

شجاعی

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد