پایگاه انتقال خون مهاباد شبهای رمضان میزبان روزه ‌داران و اهداکنندگان خون

پایگاه انتقال خون مهاباد شبهای رمضان میزبان روزه ‌داران و اهداکنندگان خون
پایگاه انتقال خون مهاباد شبهای رمضان میزبان روزه ‌داران است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان مهاباد گفت: این پایگاه در ماه مبارک رمضان علاوه بر نوبت صبح، روزهای زوج هفته نیز در شیفت شب و پس از افطار آماده خونگیری از اهداکنندگان است.

داود نصرارکن افزود: روزه‌داران می توانند روزهای زوج پس از افطار و از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۳:۳۰ برای اهدای خون به این پایگاه مراجعه کنند.

نصر ارکن، از اهداکنندگان خون خواست هنگام حضور در این مکان مانند دیگر اماکن عمومی، فاصله فیزیکی را با سایر افراد رعایت کنند.

وی، با اشاره به ترس شهروندان از گرفتار شدن احتمالی به بیماری کرونا با اهدای خون گفت: تمام وسایل و تجهیزات دریافت خون، محیط و شرایط خون‌گیری، کاملاً استریلیزه، بهداشتی و یکبار مصرف است و هیچ جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

رئیس پایگاه انتقال خون مهاباد اضافه کرد: با توجه به اینکه تزریق خون و فرآورده‌های آن برای برخی بیماران و سانحه ‌دیدگان تنها راه نجات از مرگ است، از شهروندان در ماه رمضان انتظار می‌رود  اهدای خون را فراموش نکنند.

وی، یکی از مهمترین فواید اهدای خون را نجات زندگی انسانها و بهبود سلامت جسمانی خود فرد عنوان کرد و افزود: براساس تحقیقات انجام شده، اهدای خون به طور منظم سبب مصونیت فرد در برابر بیماریهای قلبی و عروقی می ‌شود.

پایگاه انتقال خون مهاباد تأمین‌کننده خون موردنیاز بیمارستان امام خمینی این شهرستان و مراکز بیمارستانی شهرستانهای جنوب آذربایجانغربی است.

# نظر : 0