توزیع بسته‌های رایگان مواد ضدعفونی بین تاکسیرانان مهابادی

توزیع بسته‌های رایگان مواد ضدعفونی بین تاکسیرانان مهابادی
سرپرست سازمان مدیریت حمل‌ونقل شهرداری مهاباد گفت: بسته‌های رایگان مواد ضدعفونی‌کننده جهت گندزدایی تاکسی‌های سطح شهر بین رانندگان توزیع شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد  شیرکو نورانی روز یکشنبه افزود: رانندگان تاکسی‌ها می‌توانند برای دریافت مواد ضدغفونی‌کننده به دفتر سازمان مدیریت حمل‌ونقل شهرداری مراجعه و به مدت یک هفته و هر روز برای ضدعفونی داخل خودرو اقدام کنند.

وی ادامه داد: ناوگان حمل‌ و نقل عمومی و پایانه مسافربری شامل اتوبوس، مینی‌بوس، تاکسی‌های بین شهری نیز روز گذشته توسط دستگاه‌های سمپاش به طور کامل ضدعفونی شده و این روند تا مهار کامل این بیماری انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: سرویس‌های مدارس نیز در صورت بازشدن مدارس می‌توانند با مراجعه به این سازمان مواد ضدعفونی را به صورت رایگان با هدف پیشگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا، دریافت کنند.

سرپرست سازمان مدیریت حمل‌ونقل شهرداری مهاباد بیان کرد: محلول ضدعفونی وسایل نقلیه عمومی توسط یک شرکت خصوصی فعال در سطح این شهرستان اهدا شده و این تمهیدات پیشگیرانه ضمن ارتقای ضریب ایمنی سلامت می‌تواند خاطری آسوده برای استفاده شهروندان از وسایل حمل‌ونقل عمومی به ارمغان آورد.

وی اظهار داشت: همچنین کلاس‌های آموزشی برای رانندگان تاکسی و ناوگان حمل‌ونقل در خصوص رعایت نکات بهداشتی و جلوگیری از شیوع این ویروس در دستور کار قرار گرفته‌است

«نورانی»، از مردم نیز خواست در هنگام استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی نکات بهداشتی را به منظور حفظ سلامت خود و سایر شهروندان رعایت کنند.

در شهر ۱۶۸ هزار نفری مهاباد در مجموع ۵۰۵ دستگاه تاکسی گردشی، ۱۵۸ تاکسی خطی، ۹۰ دستگاه ون، ۹۱۵ تاکسی تلفنی، ۴۲ دستگاه اتوبوس، ۱۲ میدل‌باس و ۶ مینی‌بوس فعالیت دارد.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد.

این ویروس دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

طبق آخرین آمار، ۵۹۳ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده و از این تعداد، ۴۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

در آذربایجان‌غربی نیز ۳۹  نفر مشکوک به کرونا شناسایی شده که از این تعداد، آزمایش یک نفر مثبت اعلام شده بود؛ این بانوی ۵۵ ساله نیز روز پنج‌شنبه با بهبودی از بیمارستان مرخص شد.