آغاز واکسیناسیون کرونا در مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ امروز با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد و مسؤلان و اصحاب رسانه شهرستان، نخستین دوز واکسن کرونا به کادر درمان این بیمارستان امام خمینی شهرستان مهاباد تزریق شد.

خدرلو فرماندار شهرستان مهاباد هم در این رابطه ضمن قدردانی از تلاشهای کادر درمان شهرستان و همراهی شهروندان گفت: تزریق واکسن کرونا و یا ورود واکسن به شهرستان نباید این اطمینان را ایجاد کند که کرونا در شهرستان کنترل شده است و هر لحظه امکان افزایش شمار مبتلایان وجود دارد.

عارف خدرلو افزود: افزایش شمار مبتلایان محدودیتهای جدی برای ورود گردشگران و اصناف شهرستان درپی خواهد داشت و بازاریان را درشرایط سختی قرارمی‌دهد، لذا با رعایت پروتکل ‌ها می‌توان ضمن جلوگیری از خیزش کرونا، بازار را از محدودیتها مصون کرد.

خدرلو، در ادامه از شهروندان خواست بار دیگر کادر درمانی شهرستان را با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از تجمعات پر خطر یاری نمایند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در حاشیه این مراسم گفت: تزریق این واکسن به معنای پایان کرونا نیست و افرادی که واکسن زده‌اند، همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

بهاءالدین حسینی افزود: درمرحله نخست 150 دوز واکسن دو مرحله‌ای روسی کرونا برای تزریق به 150 نفر از کادر درمان این شهرستان ارسال شده است و 4 تا 5 هفته بعد هم مرحله دوم آن به این 150 نفر تزریق خواهد شد.

حسینی تصریح کرد: کادر درمانی شهرستان نخستین دریافت کنندگان واکسن رایگان کرونا خواهند بود و پس از آن با توجه به الویتهای تعیین شده از سوی وزارت بهداشت و درمان، به افراد دیگر واکسن کرونا تزریق خواهد شد.

 وی تأکید کرد: اسامی افرادی که واکسن به آنها تزریق می‌شود به وزارت بهداشت و درمان ارسال می‌گردد و فردی که اعلام آمادگی کرده بایستی واکسن مرحله دوم را هم تزریق کند.

"سامرند مرزنگ" رییس سابق شبکه بهداشت و درمان مهاباد که اولین فرد در این شهرستان بود، که واکسن کرونا را دریافت کرد، گفت: تزریق واکسن "اسپوتنیک وی" هیچ ترسی برای من نداشته و با جرات و مطالعه قبلی نسبت به دریافت آن اقدام کرده ام.

در مرحله نخست این طرح 40 نفر از کادر بخش آی ‌سی‌ یو ، کرونا و اورژانس بیمارستان این شهرستان واکسینه شدند.