در سفر یک روزه وزیر ورزش و جوانان افتتاح چند طرح ورزشی در مهاباد

در سفر یک روزه وزیر ورزش و جوانان   افتتاح چند طرح ورزشی در مهاباد
در سفر یک روزه وزیر ورزش و جوانان افتتاح چند طرح ورزشی در مهاباد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان کشور که بهمراه هیات دولت به استان آذربایجان غربی سفر کرده است با حضور در شهرستان مهاباد چند طرح ورزشی را افتتاح کرد.

سلطانی‌فر بهمراه مدیر‌کل ورزش و جوانان استان در بدو ورود به مهاباد توسط نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، امام جمعه و مسوولان شهرستان مورد استقبلال قرار گرفت و با حضور در یادمان خلبان حیدری به مقام شهیدان ادای احترام کرد.

فرماندار مهاباد ضمن استقبال از وزیر ورزش و جوانان در مهاباد که برای افتتاح ورزشگاه آزادی در مهاباد حضور یافته بود اظهار کرد: رییس جمهور در سفر به این شهرستان مهاباد را شهر فرهنگ، دانایی، ادب و مرکز ادبیات و زبان کوردی معرفی کرده است و هرجا از کورد و کوردستان یاد می‌شود فرهنگ، ادبیات و بزرگان این شهرستنان برسر زبان‌ها آورده می‌شود.

وی افزود: مهاباد همچنان که مرکز زبان و ادبیات کوردی است زادگاه استاد هژار نیز می باشد که از آن به عنوان سعدی ادبیات کوردی یاد می‌شود و به گفته مقام معظم رهبری در توصیف ایشان در خصوص ترجمه کتاب قانون ابن سینا می‌فرمایند: باید در مقابل این نثر زیبا سر تعظیم فرود آورد.

شجاعی تصریح کرد: افتتاح طرح‌های ماندگار این شهرستان حاصل سکانداری وزارتخانه ورزش و جوانان توسط افراد با کفایت و با درایتی است که با نگاهی علمی و عادلانه مدیریت می‌کنند.

فرماندار مهاباد ضمن تقدیر از حضور وزیر ورزش و جوانان در شهرستان و تلاش برای توسعه زیرساخت‌های شهرستان اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته و پیگیری مسوولان تحولی عظیم در زیرساخت‌های ورزش شهرستان صورت گرفته است.

وی افزود: در استان آذربایجان غربی در تمامی رشته‌های ورزشی قطعا یک یا چند ورزشکار از مهاباد حضور دارند که این امر نشان دهنده وجود استعدادهای بالای ورزشی جوانان این شهرستان است.