ضرب العجل برای انتقال مرکز شماره گذاری به شهرک صنفی کاوه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، حسن عباسی فرماندار ویژه مهاباد روز پنجشنبه در جلسه شورای ترافیک اظهار کرد: مقدمات لازم برای انتقال مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک انجام گرفته که نهایا طی 2 هفته آینده نسبت به انتقال شماره گذاری اقدام خواهد شد.

وی ادامه داد: فعال سازی و انتقال صنوف آلاینده و مزاحم به شهرک صنفی کاوه در راستای کاهش بار ترافیکی شهرستان در دستور کار جدی قرار دارد و تا حصول نهایی به صورت روزانه پیگیر خواهد شد.

مقام عالی شهرستان با بیان اینکه مردم از وضعیت ترافیکی گلایه مند هستند، گفت: نصب دوربین های هوشمند، ساماندهی دستفروشان و مسافرکشان شخصی و نمایشگاه های خودرو در کنار فراهم کردن زیرساخت های لازم از جمله اقدامات در نظر گرفته شده برای کاهش بار ترافیکی است.

شهردار مهاباد در این جلسه ضمن انتقاد از ناهماهنگی در اجرای مصوبات شورای ترافیک اظهار کرد: اجرای موفق طرح های ترافیکی نیازمند همکاری و هماهنگی بین اعضا و همچنین مدیریت شرایط طرح تا حصول نتیجه نهایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

بابک رستم پور با بیان اینکه رفع مشکلات ترافیکی نباید تنها به ایجاد سرعت گیر منتهی شود، گفت: اصلاح هندسی و اقدامات میدانی بعد از اجرای طرح های ترافیکی ضروری بوده تا جایگاه مصوبات شورای ترافیک  و اعتماد به نفس لازم برای اجرای آنان حفظ شود.

وی با اشاره به موانع احداث پارکینگ خودروهای سنگین، تصریح کرد: به واگذاری زمین از طرف راه و شهرسازی برای احداث پارکینگ خودروهای سنگین و همچنین استقبال رانندگان و حل این مشکل خوشبین نیستم.

وی از تخصیص اعتبارات مناسب به پروژه های ترافیکی در سال جاری خبر داد و گفت: هوشمندسازی سه تقاطع شهری، احداث چند دهنه پل، اجرای کمربندی در نقاط مختلف شهری و اصلاح خیابان های شهری از اقدامات پیش بینی شده برای سال جاری است.