شرکت بیش از 170 نفر از روستائیان مهاباد در دوره های آموزش مهارتی

شرکت بیش از 170 نفر از روستائیان مهاباد در دوره های آموزش مهارتی
بیش از 170 نفر از روستائیان شهرستان مهاباد امسال در دوره های آموزش مهارتی شرکت کردند.

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان مهاباد گفت: امسال بیش از ۱۷۳  نفر از روستائیان این شهرستان در قالب ۳۲ هزار و ۷۰۰ نفر ساعت با شرکت در کلاسهای آموزشی،آموزشهای مهارتی را فراگرفتند.

کریم دوخت، با تأکید بر اینکه فراگیری آموزشهای فنی و حرفه‌ای کلید اشتغال پایدار و رفع بیکاری است، افزود: آموزشهای دوره‌ای هنرجویان در بخش خانمها با هدف توانمندسازی نیروی کار روستایی برای مشارکت در فعالیتهای صنایع دستی و فرهنگ و هنر و خیاطی بوده است.

وی اتصریح کرد: به منظور جبران کمبود مراکز ثابت در نقاط دور دست و بدون مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای که سرمایه گذاری در آن نقاط مقرون به صرفه نیست، تیمهای سیاردر روستا‌های تابعه به آموزش هنرجویان پرداختند.

رئیس مرکزآموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان مهاباد اضافه کرد: آموزشهای مهارتی هزینه بر بوده و ارائه برخی از این آموزشها به زیرساخت‌ های سنگینی نیاز دارد که این امکان برای بخش خصوصی میسر نبوده و این آموزشها بیشتر در بخش دولتی ارائه می‌ شوند.

کریم دوخت، با اشاره به اینکه در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان مهاباد تمام رشته ‌ها از پایه آموزش داده می ‌شود، افزود: در این دوره ‌ها انواع حرفه‌ ها و مهارتهای کاربردی با توجه به نیاز بازار و تقاضای داوطلبان از جمله برق، تأسیسات، رایانه، دوزندگی، خیاطی، صنایع دستی و رشته‌ های کاربردی دیگر به کارآموزان آموزش داده شده و پس از پایان دوره برای افرادی که با موفقیت دوره را گذرانده باشند، گواهی معتبر صادر خواهد شد.

# نظر : 0