برگزاری جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ صبح امروز دوشنبه 24 آبان 1400 عارف خدرلو فرماندار مهاباد در جلسه ستاد مقابله با کرونا مهاباد که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد گفت : تمام تلاش و تمرکز برای بالا بردن میزان مشارکت شهروندان در امر واکسیناسیون و ایجاد ایمنی مناسب در جامعه برای کنترل بیماری و کاهش محدودیت های اجتماعی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه حدود ۳۵ هزار نفر در مهاباد نسبت به دریافت واکسن اقدام نکردند، ادامه داد: با اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند در سطح جامعه برای افرادی که از تزریق واکسن امتناع کردند، محدودیت ایجاد شده و دچار مشکل خواهد شد.

فرماندار مهاباد با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی در کنار واکسیناسیون امر ضروری است، اظهار داشت: طبق دستورالعمل ابلاغی کارمندان دولتی که تاکنون واکسن خود را دریافت نکردند، باید هر ۱۵ روز جهت تست pcr و و ارایه جواب منفی اقدام کنند.

خدرلو با بیان اینکه رفتارهای بیماری کرونا قابل پیش بینی نیست، گفت: نظارت بر نحوه فعالیت تالارهای عروسی و همچنین اجرای طرح واکسیناسیون در آیین نماز جمعه طی هفته های جاری در دستور کار قرار دارد تا بتوان سلامت شهروندان را تامین کنیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان هم در این جلسه گفت:  از ابتدای طرح واکسیناسیون سراسری تاکنون بیش از ۲۷۰ هزار دُز واکسن در این شهرستان به افراد واجد شرایط تزریق شده که از این تعداد ۱۵۷ هزار نفر دز اول و ۱۱۲ هزار نفر نیز با دریافت دز اول علیه بیماری کووید-۱۹ ایمن شده‌اند.

بهائ الدین حسینی اضافه کرد: ۸۱ درصد شهروندان بالای ۱۸ سال دز نخست خود را دریافت کرده و ۶۰ درصد نیز با دریافت هر ۲ دز به ایمنی نسبی در مقابله با کرونا دست پیدا کردند.

وی با اشاره به افرادی که تاکنون هیج واکسنی دریافت نکردند، گفت: مجموعه بهداشت و درمان نیز به صورت میدانی و حضوری به محضر این افراد خواهند رفت تا در صورت متقاعد کردن تزریقات آنان نیز انجام دهند.

حسینی با بیان اینکه پیک ششم کرونا در برخی از نقاط کشور آغاز شده است، اضافه کرد: شیوع و تلفات کرونا در مناطقی پدیدار خواهد شد که کمترین آمار واکسیناسیون را داشته باشند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد هم در این جلسه گفت: با بازرسی از پاساژ، تاناکورا و مراکز تجاری شهرستان حدود ۹۰ درصد از صاحبان واحدهای صنفی نسبت به دریافت واکسن خود اقدام کردند.

محمد جهین افزود: همچنین تنها برای ۱۳ نفر از فعالان حوزه اصناف پرونده تعزیراتی در قالب عدم دریافت واکسن کرونا تشکیل شده است.

وی اظهار داشت: طبق بخشنامه تمامی مراکز تجمعی نظیر صنوف و فروشگاه‌های مجاز به فعالیت فقط در صورت دریافت کد رهگیری، قرار دادن آن در معرض دید عموم و رعایت فاصله گذاری اجتماعی می توانند فعال باشند.