برگزاری جلسه برنامه ریزی هفته دفاع مقدس شهرستان مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ سلیمان پاکزاد روز یکشنبه 24 خرداد 1400 در جلسه برنامه ریزی هفته دفاع مقدس مهاباد گفت: دوران دفاع مقدس و رشادت شهیدان و مردم در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی مایه شگفتی کل جهان بود و عظمت و بزرگی مردم شهید پرور این کشور برای تمام جهان دوباره ثابت شد.

وی با بیان اینکه زنده نگهداشتن یاد شهیدان و تجلیل از پیشکوستان آن دوران کمترین کاری است که باید انجام داد، ادامه داد: قدردانی همه این خانوارها در یک روز با توجه به وضعیت مقابله با کرونا از لحاظ مکان و زمان مقدور نیست و برنامه ریزی خواهد شد تا در طول این هفته و همچنین در قبال سایر برنامه های جانبی از آنها قدردانی کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه مهاباد اظهار داشت: برنامه شاخص این هفته با حضور تعدادی از پیشکوستان در ورزشگاه آزادی مهاباد و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به طوریکه درخور شان و جایگاه رزمندگان دفاع مقدس باشد برگزار خواهد شد.

پاکزاد اضافه کرد: سپاه، ارتش و اداره بنیاد شهید باید اسامی این 2 هزار و 700 پیشکسوت دفاع مقدس را برای تجلیل در اختیار ستاد هماهنگی هفته دفاع مقدس قرار دهد.

وی با بیان اینکه امسال آذین بندی و زیبا سازی چهره شهر به مناسبت دفاع مقدس باید جلوه بیشتری داشته باشد، گفت: برگزاری رژه موتوری، غبارروبی مزار شهدا و حرکت های نمایشی و نمایشگاه عکس شهیدان از جمله برنامه های جانبی این هفته خواهد بود. 

معاون هماهنگ کننده سپاه مهاباد هم در این جلسه گفت: دفاع و پیروزی در دورانی که بیش از 80 کشور جهان به طور علنی از رژیم عراق حمایت می کردند، از برکات اطاعت از ولایت و اتحاد بود که اکنون دشمنان آن را نشانه گرفته اند.

سرهنگ منوچهر مودبی اضافه کرد: دفاع مقدس جنگ بین اسلام و کفر بود که با پیروزی رزمندگان اسلام به پایان رسید .

وی با اشاره به اینکه هر کجا آمریکا و نظام اسکتبار حضور داشته منجر به نابودی آن منطقه شده است، بیان کرد: امروزه لشکرکشی و تصرف خاک افغانستان توسط طالبان حاصل حضور بی مورد آمریکا در منطقه بوده که براساس منافع آن کشور انجام شد.