افتتاح یک باب مدرسه خیر ساز روستایی در دومین روز از دهه مبارک فجر

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ امروز مورخه 1399/11/13 همزمان با دومین روز از دهه مبارکه فجر مدرسه روستایی خیر ساز در روستای کانی کوتر با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد ، شهردار مهاباد و جمعی از مسئولین نظامی و اداری شهرستان در مهاباد افتتاح و به بهره برداری رسید.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد گفت : یکی از ویژگی های این فرهنگ غنی ، حضور و مشارکت مردم و خیرین در مناسبت های اجتماعی است که نقش فعال و اثرگذار آنان مشهود است.

وی خیرین را از جمله سرمایه های اجتماعی جامعه ذکر کرد و گفت: ارزش سرمایه های اجتماعی بسیار بالاتر و والاتر از منابع مالی است و باید گفت مهاباد گنجینه ی فاخری از این سرمایه مردمی و اجتماعی را دارد.

دکتر خدرلو فرماندار مهاباد ، معلم و دانش آموز را دو رکن اساسی آموزش و پرورش نام برد و تأکید کرد: روشن است که مسیر پیشرفت کشور به دست دانش آموزانی است که اکنون در این کلاس ها آموزش می بینند و شایسته است از ظرفیت دانش آموزان بعنوان افرادی هوشمند برای پیشبرد جامعه استفاده کنیم.

مدیر آموزش و پرورش مهاباد در حاشیه این افتتاح  گفت: این مدرسه روستایی به طور کامل توسط خیر نیک اندیش "رحیم حمزه" برای دانش آموزان محروم در روستای "کانی کوتر" واقع در بخش مرکزی این شهرستان به بهره برداری رسید.

کامبیز شاوله اضافه کرد: برای احداث این مدرسه یک کلاسه 2 میلیارد و 250 میلیون ریال هزینه شده و اکنون در اختیار سیستم آموزش و پرورش قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه روستای محروم "کانی کوتر" قبل از آن مدرسه نداشته است، اظهار داشت: با افتتاح این مدرسه هم اکنون 12 دانش آموز این روستا در فضای امن و سرپوشیده تحصیل خواهند کرد.

برنامه‌های چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی از روز گذشته 12 بهمن‌ماه در این شهرستان آغاز شد.

در دهه فجر سال گذشته نیز 49 طرح عمرانی و تولیدی با بیش از 570 میلیارد ریال در مهاباد افتتاح و گلنگ‌زنی شد.