طرح جمع آوری متکدیان در مهاباد اجرایی شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : عارف خدرلو روز چهارشنبه 23 خرداد 1400 در جلسه جمع آوری متکدیان در در در سالن جلسات فرمانداری مهاباد برگزار شد گفت: با شناسایی و گرفتن آمار دقیق متکدیان، افراد نیازمند واقعی بین آنان به مراکز نیکوکاری فعال معرفی شده و از پتانسیل آنان برای بهبود وضعیت مالی این افراد استفاده می شود.

وی اظهار داشت: بسیاری از متکدیان سطح شهر استحقاق دریافت کمک مالی را ندارند و از فعالان حوزه رسانه درخواست داریم نسبت به فرهنگ سازی و نحوه برخورد با متکدیان وارد عمل شوند.

فرماندار مهاباد با اشاره به اینکه میزان مشارکت مردمی در مهاباد بالاست، اضافه کرد: اغلب متکدیان جمع آوری شده مربوط به شهرهای مجاور بوده که از احساسات شهروندان سوء استفاده می‌کنند.

وی با تاکید طرح جمع آوری متکدیان به صورت روزانه توسط شهرداری گفت: همچنین ماهانه طرح های ضربتی جمع آوری معتادان متجاهر که اغلب اقدام به گدایی می کنند، انجام خواهد شد.

خدرلو بیان کرد: همچنین پلیس فتا نسبت به شناسایی سایت های تبلیغ و معرفی شماره حساب برخی از موسسه های غیرمجاز در فضای مجازی افدام و برای مسدود کردن به دستگاه قضایی معرفی خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه راهداری نیز باید نسبت به جمع آوری متکدیان بین راهی وارد عمل شود، افزود: یک شماره تماس مردمی نیز برای اعلام شهروندان مبنی بر فعالیت متکدیان راه اندازی شده و از طریق رسانه در  اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

در ادامه جلسه مدیران اداره های بهزیستی، کمیته امداد و انجیوهای مردم نهاد به ارایه راهکاران مختلف برای مقابله با این پدیده اجتماعی تبادل نظر کردند.