ضدعفونی کردن مدارس مهاباد آغاز شد

ضدعفونی کردن مدارس مهاباد آغاز شد
ضدعفونی کردن مدارس مهاباد آغاز شد

مدیر آموزش و پرورش مهاباد گفت: برای پیشگیری و مقابله با شیوع احتمالی ویروس کرونا، اقدامات مختلف از جمله ضدعفونی مدارس در این شهرستان آغاز شده‌است.

کامبیز شاوله روز یکشنبه در جلسه آموزش و توجیه مدیران مدارس مهاباد در خصوص ویروس کرونا افزود: تعطیلی مدارس برای انجام اقدامات ضدعفونی کلاس درس، مدارس، تجهیزات آزمایشگاهی، دستگیره درها و هرجای دیگری که احتمال آلوده شدن وجود دارد، پیش بینی شده و مدیران باید در کمترین زمان ممکن آن را به طور پیوسته انجام دهند.

وی با بیان اینکه مدارس و کلاس‌هایی که درگیر حوزه انتخاباتی بوده‌اند در این طرح در اولویت کاری قرار دارند، اضافه کرد: سه نوع برچسب معرفی ویروس کرونا، نحوه مقابله و پیشگیری از آن در اختیار کلیه مدارس قرار گرفته که باید در هر کلاس و سالن‌های تردد دانش آموزان نصب و در دید قرار بگیرد.

وی ادامه داد: همه غیبت‌های دانش‌آموزان به علت سرماخوردگی و نشانه‌های مرتبط با آن موجه بوده و حتی معلمان اختیار دارند از حضور دانش‌آموزان سرماخورده در داخل کلاس جلوگیری کنند.

مدیر آموزش و پرورش مهاباد اظهار داشت: تمامی اردوهای دانش‌آموزی، تجمع، حضور در برنامه‌های غیردرسی لغو شده و همزمان مدیران هم باید دستورالعمل‌های ابلاغی را به طور کامل در اختیار معلمان قرار داده و دانش‌آموزان نسبت به آن توجیه شوند.

وی اضافه کرد: در مدارس در صورت مشاهده شدن علایم بیماری کرونا، دانش‌آموزان در اتاق مخصوصی نگهداری می‌شوند تا آنان با حضور والدین خود به پزشک مراجعه کنند و نباید بدون تاییدیه سلامت در مدارس حضور پیدا کنند تا امنیت و سلامت سایر دانش‌آموزان به خطر نیفتند.

«شاوله»، با بیان اینکه تعطیلی مدارس در  حوزه اختیارات شهرستان نیست یادآور شد: تعطیلی مدارس از طریق وزارت بهداشت و درمان به آموزش و پرورش ابلاغ می‌شود و از طریق اداره کل هر زمان که تعطیلی قطعی شود، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

در ادامه این جلسه اصول و راه‌های پیشگیری از شیوع و گسترش کرونا توسط نماینده شبکه بهداشت و درمان به مدیران مدارس آموزش داده شد.

کرونا ویروس که از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه امسال) در شهر «ووهان» چین شروع شد، یک بیماری تنفسی مرگبار است.