جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد برگزار گردید

جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد برگزار گردید
فرماندار مهاباد با تاکید بر حفظ کرامت و جایگاه خبرنگاران در جامعه گفت: احترام و تکریم خبرنگاران در واقع احترام به تک تک آحاد جامعه است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، ایرج شجاعی روز سه شنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان با بیان اینکه رسانه ها نقش تاثیرگذاری در هدایت و روشنگری جامعه برعهده دارد، اظهار داشت: مسوولان باید با رسانه ها آنچنان که در شان آنهاست برخورد کرده و در تعامل باشند.
وی رسالت شغل خبرنگاری را بسیار خطیر و ارزشمند عنوان کرد و افزود: رسانه ها می توانند امید را در جامعه زنده نگه دارند و در برابر هجمه جنگ نرم دشمن با ظرافت مقابله کنند.
وی بیان کرد: در دنیای امروز، خبرنگاران نه تنها رسالت اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط رسانه ای در جوامع را برعهده دارند بلکه به عنوان نمایندگان افکار عمومی، چشمان ناظر و تیزبینی نیز بر عملکرد مسوولان و دستگاه ها نیز به شمار می آیند.
شجاعی با تاکید بر تعامل تنگاتنگ دستگاه های اجرایی و ادارات با رسانه ها در این شهرستان گفت: همه مسوولان باید خدمات نظام را به طور شفاف و کامل از طریق رسانه ها به خوبی منعکس کنند و حتی اگر لازم باشد در این راه هزینه هایی نیز صرف کنند باید این کار را انجام دهند.
وی با بیان اینکه خبرنگار منصف و متعهد از ارکان مهم توسعه و پیشرفت هر منطقه است، اضافه کرد: در کنار تعامل مسوولان با خبرنگاران، رسانه ها نیز باید رعایت انصاف را داشته باشند و از انتشار اخباری که موجب تشویش اذهان عمومی شده و ناامیدی را در جامعه به وجود می آورد خودداری کنند.
فرماندار مهاباد با تاکید بر این امر که معتقد به سانسور نیست، اظهار داشت: بزرگترین رسالتی که هر رسانه به عنوان چشم و گوش هر جامعه برعهده دارد انتشار اخبار درست است؛ اخباری که براساس مصالح جامعه و نظام بوده و همه ملاحظات لازم در آن رعایت شده باشد.

**
رفع تصرف از حریم بالادست رودخانه و سد مهاباد اقدامی انقلابی بود


فرماندار مهاباد با قدردانی از اقدامات دادستان مهاباد و اعضای شورای تامین این شهرستان در حضور و پیگیری مساله رفع تصرفات اخیر در حوزه سد و رودخانه مهاباد گفت: این اقدام خوشبختانه انعکاس خوبی در بین مردم داشته و اقشار مختلف مردم هم به صورت حضوری و هم با پیام و نامه از این اقدام مسوولان قدردانی کرده اند.
شجاعی با بیان اینکه با متصرفانی که حریم منابع طبیعی، سد و رودخانه را رعایت نکنند با تمام قدرت برخورد می شود، افزود: در این میان رسانه ها نیز باید همان طور که در قدم اول حضور داشتند همچنان از این اقدامات حمایت کنند.
وی گفت: نباید منافع شخصی را با منافع جمع معامله کنیم و متخلفان نیز بدانند این برخوردها ادامه داشته و در برخورد با آنها هیچ ملاحظه ای وجود نخواهد داشت.
شجاعی افزود: پرونده های دیگری نیز هم اکنون در نوبت رفع تصرف قرار دارند که پس از طی مراحل قانونی و در روزهای آتی با آنها برخورد خواهد شد.
وی تاکید کرد: از این به بعد هر کسی در هر منطقه ای که به عنوان حریم شناخته می شود کوچکترین تصرفی انجام دهد باید بلافاصله و در کمترین زمان ممکن در همان محل با وی برخورد قانونی صورت گیرد.
فرماندار مهاباد با انتقاد از اهمال در برخورد با این متخلفان در سال های گذشته اظهار داشت: ادارات مرتبط به محض مشاهده هر تخلفی باید بلافاصله با آن برخورد کنند و مسوولان این ادارات در این زمینه مسوول بوده و باید پاسخگو باشند.
وی با اشاره به تاکید استاندار آذربایجان غربی در برخورد با هرگونه فساد در جامعه یادآور شد: شهرداری نیز باید با انسجام بیشتری نسبت به ساخت و سازهای غیرمجاز برخورد کند و صرف اینکه جریمه این تخلفات دریافت می شود قابل قبول نیست.

**
هرگونه تخلفات انتخاباتی در این شهرستان رصد می شود


فرماندار مهاباد با بیان اینکه مسوولانی که قصد نامزد شدن در انتخابات آتی مجلس را دارند تا 16 خردادماه فرصت دارند تا استعفا دهند، افزود: هرگونه تحرکات و تبلیغات افرادی که قصد نامزد شدن را دارند رصد می شود و در صورت مشاهده تخلف با آنان برخورد می شود.
شجاعی اضافه کرد: با توجه به شرایط کشور همه باید دست به دست هم داده و یک انتخابات سالم و در عین حال پرشکوه و دشمن شکن برگزار کنیم.
وی با بیان اینکه دشمن سعی در مایوس کردن مردم دارد، بیان کرد: در چنین شرایطی ناامید کردن مردم از برخی تریبون های داخلی به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
شجاعی تاکید کرد: باید عزتمندانه و سرافرازانه با مدیریت هوشمندانه رهبری و عملکرد مناسب دولت این مرحله مهم را به سرانجام رساند.
در ادامه این جلسه مدیرکل صدا و سیما و مسوول خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر مهاباد، رییس سازمان تبلیغات اسلامی، رییس اتاق اصناف و مدیر جهاد کشاورزی مطالبی را در موضوعات مختلف بیان کردند.
در این مراسم همچنین از سروان جعفر ایازی از رزمندگان دوران دفاع مقدس که در عملیات آزاد سازی خرمشهر نیز حضور داشت به پاس تالیف کتاب 'از نوهد تا خرمشهر' با اهدای لوحی تقدیر به عمل آمد.