از زمین بایر تا شوینده های صادراتی

از زمین بایر تا شوینده های صادراتی
آقای صدیقی پس از سال ها سکونت و کارآفرینی در خارج از کشور حالا در سن 68 سالگی به وطنش بازگشته تا در مسیر رونق تولید ملی، عرق به وطن و ارادت به هموطن را معنا کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری  مهاباد، مهندس صدیقی که پس از سال ها کارآفرینی در خارج از کشور در حوزه های مختلف از جمله مواد شوینده، امروز به دیار مادری و زادگاه خود مهاباد بازگشته و میگوید: قصد دارم جوانان پرتلاش، با استعداد و صاحب فکر را برای رسیدن به هدفهای بزرگ حمایت کنم.

 این کارآفرین مهابادی می گوید: زمانیکه شرایط اقتصادی کشور و تحریم های ناجوانمردانه اقتصادی علیه کشورم را دیدم بی درنگ تصمیم گرفتم تا وظیفه و مسوولیتی که به عنوان یک ایرانی دارم را ادا کنم و با توجه به اینکه در مهاباد کارخانه مواد شوینده نداریم و نیاز زیادی هم به مواد شوینده برای هر خانواده ی ایرانی  حس می شود، تصمیم به سرمایه گذاری و احداث کارخانه مواد شوینده در شهرک صنعتی این شهرستان گرفتم.

او میگوید: در این راه با شرکای کاری خود محمدرسول رسولی و ابراهیم هاشمی از روز اولی که برای انجام این کار آستین بالا زدیم  همه با هم عهد بستیم برای تولید با نگاهی دقیق به اطراف، ظرفیت‌ها را شناسایی کرده و در این راه گام برداریم تا هر نوع ماده ی شوینده ای که در کارخانه تولید می شود از نظر کیفیت در سطح بالا و هم سطح محصولات اروپایی باشد و از نظر قیمت هم کاهش چشمگیری نسبت به محصولات وارداتی داشته باشد.

مسئول اپراتور فنی کارخانه یکی از جوانانی است که می گوید: در این کارخانه حدود 10 نفر مشغول به کار هستیم، امری که انگیزه من و همکارانم را برای تولید محصول با بهترین کیفیت دو چندان می کند.

کبیری فرد می افزاید: ما اینجا شبانه روز تلاش می کنیم تا هم رضایت مصرف کنندگان را بدست آوریم و در کنار آن کاری کنیم تا مدیر عامل کارخانه از اینکه به جوانان ایرانی اعتماد کرده و کار را به دست ما سپرده احساس رضایت کند، رضایتی که می تواند کارآفرینان دیگری را هم برای سرمایه گذاری و احداث کارخانه های بیشتر سوق دهد.

اینجا تلاش و تخصص جوانان ایرانی با تجربه کاری کارآفرینی که سالها در آن سوی مرزها فعالیت کرده عجین شده تا محصولی با کیفیت و ارزان تر از نمونه های مشابه خارجی تولید شود و به دست مصرف کنندگان برسد.

مسئول فنی کارخانه دیگر جوان مهابادی است که قسمت حساس آزمایشگاهی و کیفیت محصول به وی سپرده شده است.

علیار می گوید: فرمولاسیونی(ترکیب ) که ما در تولید محصولات استفاده می کنیم دقیقا مشابه فرمولاسیون اروپایی است.

وی اضافه کرد: از نظر کیفیت و نوع محصول نمونه ای برای آزمایشگاه مرجع تهران ارسال شده و نتیجه ای که به دست آمده نشان ازکیفیت بالای محصولات این کارخانه دارد که با قیمت 9500  تومان به دست مصرف کننده می رسد در شرایطی که محصول خارجی  با همان کیفیت قیمتی برابر 45 هزار تومان دارد.

صدیقی میگوید: در حال حاضر سه نوع محصول شیشه شویی، دست شویی و ظرفشویی با ظرفیت تولید سه هزار تن دراین مجموعه تولید می شود که قرار است به زودی شاهد تنوع بیشتر تولید محصول دراین کارخانه باشیم که این یعنی نوید آمدن روزهای رنگین تربرای آینده جوانان شهرمان را می دهد.

صدیقی تصریح کرد: تاکنون توانسته ایم مجوز تولید انواع محصولات شوینده را اخذ کنیم و در آینده نزدیک خط تولید خود را به هشت هزار تن افزایش دهیم.

وی میگوید: هدف ما علاوه بر تامین نیاز بازارهای داخلی، صادر کردن این محصولات ایرانی به کشور های همجوار ازجمله ترکیه، عراق و گرجستان است.

رئیس ادره صنعت معدن و تجارت مهاباد هم با اشاره به اهمیت احداث این کارخانه برای استان آذربایجان غربی گفت: تنها یک کارخانه مواد شوینده در آذربایجان غربی فعال است که این کارخانه هم مدتی بود که به صورت نیمه فعال درآمده و قادر به تامین نیاز مواد شوینده منطقه نبود.

قادری افزود: این کارخانه احداث شده در مهاباد در حال حاضر در کنار ایجاد بستر اشتغالزایی برای جوانان می تواند پاسخگوی اعتماد و تکیه بر دانش و تخصص جوانان ایرانی باشد که توانسته اند محصولاتی تولید کنند که نه تنها جایگزین محصولات خارجی باشند بلکه در بازارهای داخلی هم می تواند رقیب محصولات اروپایی شوند.

صدای تولید در این کارخانه ثابت می کند با همت و تخصص می توان روی زمین بایر هم سرمایه گذاری کرد و در ادامه به تولید و ارزآوری رسید.

کارخانه ای که قرار است در آینده ای نزدیک حدود 50 درصد از محصولات تولیدی اش را صادر و با توسعه فیزیکی کارخانه زمینه تولید بیشتر واشتغال چند نفر دیگر را هم فراهم کند.

زمین بایر دیروز حالا با سرمایه گذاری خصوصی 30 میلیارد ریالی به کارخانه ای تبدیل شده که در کنار کمک به تولید و اشتغالزایی مانع از خروج ارز برای خرید مواد شوینده خارجی هم می شود مجموعه ای که توان و تخصص جوانان ایرانی را در حوزه تولید مواد شوینده هم در بازارهای خارجی به رخ خواهد کشید.

# نظر : 0