فرماندار مهاباد: نقش رسانه در مدیریت صحیح شهری موثر و پررنگ است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، امیر قادری روز چهارشنبه در جلسه بررسی راه اندازی خانه مطبوعات در مهاباد که با حضور رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس دفتر ایرنای این شهرستان برگزار شد، افزود: فعالان حوزه رسانه به عنوان رابط و ارتباط دهنده بین مسوولان و مردم، جایگاه ویژه ای برای انتقال مطالبات مردم و همچنین آگاهی سازی در خصوص خدمات دولت دارند.

وی تاسیس خانه مطبوعات را در این شهرستان ضروری دانست و اضافه کرد: وجود اصحاب رسانه فعال و پویا در مهاباد و همچنین اداره کل صدا و سیما و دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی نشان از اهمیت آن به  عنوان یک شهر رسانه ای دارد و در این راستا می طلبد خانه مطبوعات نیز برای فعالان این بخش راه اندازی شود.

فرماندار ویژه مهاباد با اعلام آمادگی و حمایت از تشکیل خانه مطبوعات در این شهرستان گفت: تاسیس خانه مطبوعات و تشکل صنفی برای پیگیری مطالبات جامعه رسانه و هماهنگی و مشارکت بیشتری حوزه رسانه بسیار موثر است.

قادری تاکید کرد: تقویت رسانه‌ها موجب ارتقای توان اطلاع رسانی خدمات و دستاوردهای نظام در جهاد تبیین می‌شود و از طرفی با مطالبه‌گری بحق و بهنگام زمینه ساز رفع مسایل و مشکلات مردم و ایجاد فضای امید در جامعه می شود.

در ادامه جلسه در خصوص تعیین مکانی برای تاسیس خانه مطبوعات و همچنین هماهنگی های لازم برای تسریع در افتتاح آن بحث و گفت و گو شد.

شهرستان 250 هزار نفری مهاباد دارای دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی، اداره کل صدا و سیما و بیش از 10 پایگاه خبری، هفته نامه، ماهنامه و فصلنامه است.