آغاز به کار نخستین سینمای سیار جنوب آذربایجانغربی در مهاباد

آغاز به کار نخستین سینمای سیار جنوب آذربایجانغربی در مهاباد
نخستین سینمای سیار دیجیتال جنوب آذربایجانغربی در مهاباد راه‌اندازی شده و اکران فیلم ‌در آن از نیمه دوم آبان ‌ماه آغاز می ‌شود.

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری  مهاباد؛ رئیس انجمن سینمای جوانان شهرستان مهاباد گفت: تجهیزات مورد نیاز این سینمای سیار دیجیتالی به ارزش بیش از دو میلیارد ریال از سوی انجمن سینمای جوانان خریداری شده و اکران فیلم ها در این سینمای سیار در مکانهای روباز و داخل سالن امکانپذیر است.

رحیم بایزیدی افزود: نخستین اکران فیلم با استفاده از این سینمای سیار در سالن اداره تبلیغات اسلامی مهاباد خواهد بود و درصورت فراهم بودن شرایط جوی در محوطه پارک خبرنگار و پارک شیخ شلتوت و در فضای روباز نیز اکران می ‌شود.

بایزیدی، با اشاره به اینکه سینمای سیار قابلیت حمل آسان داشته و امکان انتقال آن به سایر شهرستانهای جنوب آذربایجانغربی و حتی مناطق روستایی نیز وجود دارد،گفت: این سینمای سیار با توجه به برنامه‌ریز‌یها و استقبال تماشاگران امکان اکران دست کم ۴۰ فیلم سینمایی را در هر ماه دارد.

وی افزود: اکران فیلم‌ ها در این سینمای سیار به صورت نسخه دیجیتالی بوده و فیلم ‌ها پس از ذخیره درحافظه دستگاه، برروی پرده نمایش آن قرار می‌گیرد و در هیچ مرحله‌ای از نگاتیو  (فیلم نواری) استفاده نمی‌شود.

رئیس انجمن سینمای جوانان شهرستان مهاباد اضافه کرد: با توجه به نقش انکارناپذیر سینما در ارتقای فرهنگ عمومی، تلاش می ‌شود تا به واسطه این هنر و پخش فیلم‌ های مؤثر، آداب و روابط صحیح اجتماعی به مخاطبان این پرده نقره‌ای منتقل شود.

بایزیدی، در ادامه با اشاره به اینکه از چند سال قبل فعالیت تنها سینمای مهاباد متوقف شده است، افزود: راه‌اندازی سینمای سیار می‌تواند تا حدودی خلاء موجود در این زمینه را پر کند و بر تعداد مخاطبان هنر سینما بویژه در مناطق کم ‌برخوردار و روستایی بیفزاید.

# نظر : 0