پرداخت تسهیلات به سرمایه گذاران و فعالان حوزه گردشگری در استان

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری آذربایجانغربی درجلسه هماهنگی جشنواره آیین های بومی و محلی در مهاباد گفت: یکی از اولویتهای مهم میراث فرهنگی سرمایه گذاری درحوزه گردشگری است که اعطای تسهیلات بانکی به سرمایه گذاران را در دستور کار دارد.

جباری افزود: ایجاد مراکز اقامتی جدید ؛ایجاد مجتمع های گردشگری و مراکز تفریحی و ورزشی و فرهنگی می تواند یکی از زیر ساخت های اصلی گردشگری و زمینه ساز توسعه گردشگری باشد و افرادی که طرحهای گردشگری ارائه می دهند  بدون هیچ محدودیتی برای دریافت تسهیلات به صندوق توسعه ملی معرفی خواهند شد.

جباری ، با تأکید بر برگزاری جشنواره های بومی و محلی به عنوان یکی از شاخصهای توسعه گردشگری و پاسداشت آداب و رسوم کهن منطقه گفت: برای هرشهرستان جشنواره ای بر مبنای تاریخ و فرهنگ و آداب و رسوم آن منطقه برگزار خواهد شد زیرا  این جشنواره ها باعث معرفی فرهنگ ها و آداب رسوم مناطق مختلف استان می شود.

وی اضافه کرد: در جشنواره ای که قرار است در شهرستانها برگزار شود تمام آداب و رسوم و فرهنگ و موسیقی و حرکات آئینی و غذا های محلی و عشایر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

ایرج شجاعی، فرماندار شهرستان مهاباد هم در این نشست بر حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران حوزه گردشگری و فعالان آیینهای بومی و محلی  تأکید کرد.