نخستین نشست سرپرست فرمانداری مهاباد با اصحاب رسانه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : عارف خدرلو عصر روز سه‌شنبه در نشست با اصحاب رسانه‌های فعال مهاباد با بیان اینکه مطالبه‌گری لازمه توسعه هر جامعه‌ای است، افزود: مسوولان باید روحیه نقدپذیری و پاسخگویی خود را بالا برده و در جهت ارایه عملکرد دستگاه‌های اجرایی خود به افکار عمومی تلاش کنند.

وی ادامه داد: نبود فرهنگ نقدپذیری در جوامع مختلف یکی از آسیب‌های اجتماعی جوامع توسعه نیافته به‌شمار می‌آید، از این رو بر این باوریم آنچه بیش از هر چیزی قادر است جامعه را در جهت سالم‌سازی و پیشرفت سریعتر هدایت کند گسترش فرهنگ نقادی و نقدپذیری مسوولان خواهد بود.

فرماندار مهاباد با بیان اینکه بین نقد و تخریب فاصله زیادی وجود دارد، اضافه کرد:  لازم است هرکسی در هر جایگاهی، نقدپذیر بوده و تاب شنیدن انتقادات را داشته باشد.

وی اظهار داشت: با کمک اصحاب رسانه مشکلات شهرستان مهاباد را شناسایی و برای چاره اندیشی و حل این مشکلات بیشترین تلاش را خواهیم کرد تا مهاباد به روند توسعه و پیشرفت خود ادامه دهد. 

وی در ادامه با بیان اینکه عادی‌انگاری بحران کرونا موجب اوج گرفتن دوباره پیک بیماری خواهد شد، گفت: سهل‌انگاری شهروندان و تجمع‌های غیرضروری در مراسم‌ مختلف زحمات کادر درمانی و فشار اقتصادی وارد بر برخی از اصناف در طول یک سال گذشته را از بین خواهد برد لذا اصحاب رسانه باید در این حوزه حضوری فعال‌تر داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات سال آینده نیز افزود: اصحاب رسانه باید ریشه معضلات بوجود آمده در مدیریت شهری مهاباد را مورد بررسی و تحقیق قرار داده و مردم را به مشارکت در امر انتخابات و انتخاب صحیح افراد شایسته برای مدیریت شهری کمک کنند.

خدرلو، کمک به انتخاب فرد اصلح توسط مردم را از وظایف رسانه‌ها دانست و گفت: روشنگری در مورد حوزه اختیارات و وظایف شوراها و دهیاری باید توسط اصحاب رسانه تبیین شود تا اعتماد بین دولت و مردم بیش از پیش تقویت شود.

جوانبخت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد گفت: رسانه‌های مهاباد در سخت‌ترین شرایط هم توانسته‌اند خبرها را به موقع پوشش دهند‌؛ در این دوران سخت کرونایی نیز خبرنگاران نقش پررنگی در اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مردم دارند.

در ادامه این جلسه هریک از مدیران و مسوولان پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌های این شهرستان در مورد مشکلات پیش‌روی خبرنگاران در خصوص اطلاع‌رسانی و انتشار به موقع اخبار در حوزه شهرستان مطالبی بیان کردند. عدم پاسخگویی مسولان در مواقع بحرانی، جلوگیری از ورود خبرنگاران در موضوعات مختلف و روشنگری و تدوام برگزاری جلسات اصحاب و رسانه با مجموعه فرمانداری از جمله موضوع‌هایی بود که در این جلسه بیان شد.