جلسه هماهنگی همایش کاروان کارآفرین شو در مهاباد

جلسه هماهنگی همایش کاروان کارآفرین شو در مهاباد
جلسه هماهنگی همایش کاروان کارآفرین شو در مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، معاون صندوق کارآفرینی امید استان آذربایجان غربی از معرفی اولین شهر بدون بیکار کشور خبر داد.

علی اکبر پور ولی در جلسه هماهنگی برای همایش کاروان کارآفرین شو در مهاباد اظهار کرد: با سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته توسط این صندوق شهر سیمینه بوکان به عنوان اولین شهر بدون بیکار کشور در آینده ای نزدیک معرفی خواهد شد.

وی افزود: بیشتر ساکنان روستای مافی کند سلماس اولین روستای بدون بیکار کشور در زمینه تولید مجسمه‌های تزئینی مشغول به فعالیت هستند.

پور ولی در ادامه با اشاره به تجربه‌های موفق کارآفرین شو و حمایت از کارآفرینان اظهار کرد: حمایت از ایده های برتر و ایجاد فرصتهای شغلی به منظور ایجاد اشتغال پایدار از مهمترین اهداف  " همایش کاروان کارآفرین شو" است.   

وی در خصوص نحوه فعالیت این کاروان اظهار کرد: ایده‌های خلاقانه افراد در یک بانک اطلاعاتی ثبت می‌شود و با بررسی کارشناسی و امکان سنجی از کارآفرینان برای اشتغالزایی حمایت می‌شود، در نهایت با استفاده از سامانه‌ای هوشمند تولیدکنندگان بصورت زنجیره‌ای از محصولات یکدیگر استفاده می‌کنند.

ولی پور اضافه کرد: تسهیلات اشتغالزایی برای افراد کارآفرین با نرخ 6 درصد و 4 درصد پرداخت می‌شود بدین صورت که به افرادی که به اعتبارات بیش از 100 میلیون تومان نیاز دارند تسهیلات با نرخ 6 درصد و به افرادی که به تسهیلات کمتر از 100 میلیون تومان نیاز دارند با نرخ 4 درصد از محل منابع داخلی تسهیلات کارآفرینی پرداخت می‌شود.

معاون صندوق کارآفرینی امید استان آذربایجان غربی در پایان اظهار کرد: این صندوق از تمام افرادی که دارای ایده خلاق در زمینه تولید و اشتغال می باشند با در اختیار گذاشتن تسهیلات بانکی با اقساط بلند مدت و کارمزد کم حمایت خواهد کرد و حمایتهای این صندوق در مراحل بعدی نیز ادامه خواهد یافت.

خشایار صنعتی معاون توسعه و برنامه ریزی فرماندار مهاباد نیز در ادامه اظهار کرد: جلسه امروز به منظور هماهنگی جهت نحوه بررسی طرح ها و ایده های پیشنهادی از سوی افراد دارای ایده و خلاقیت است و در نهایت با قرار گیری در مسیر پیشرفت هم زمینه اشتغالزایی و هم زمینه پیشرفت خود را فراهم خواهند کرد.

وی افزود: تجربه‌های موفقی در خصوص حمایت از کارآفرینان و ایده‌های خلاق وجود دارد و این امر زمینه اشتغالزایی در بخش منطقه ای را تقویت می‌کند.