اولین کتابخانه عمومی روستایی در مهاباد افتتاح شد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ امروز مورخه 1399/11/21 همزمان با آخرین روز از مراسمات دهه مبارک فجر اولین کتابخانه عمومی روستایی شهرستان مهاباد در روستای داشخانه با حضور رحمانی معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی ، خدرلو معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد ، امام جمعه ، شهردار و جمعی از مسئولان شهرستان افتتاح شد.

خدرلو فرماندار مهاباد در این مراسم گفت ؛ ساخت کتابخانه و گام برداشتن در راستای آگاهی بخشی جامعه امری مقدس است و هر چه در جامعه کتاب خوانی بیشتر ترویج شود آن جامعه آگاه تر خواهد بود.

وی افزود: روستاهای زیادی همچون داشخانه در شهرستان مهاباد وجود دارند که دارای مکان های بلااستفاده است که با تبدیل آن مکان ها به کتابخانه می توانیم شاهد ایجاد شرایط فرهنگی خوب در استان باشیم.

چیا قادری با بیان اینکه روستای داشخانه سال 1394 به عنوان یکی از 10 روستای برتر دوستدار کتاب در سطح کشور انتخاب شده بود، افزود: از محل امتیازات و اعتبارات این جایزه و همچنین مشارکت و حمایت خیران کتابخانه ساز اکنون این روستا صاحب یک کتابخانه عمومی مجهز شده است.

وی اضافه کرد: برای احداث این کتابخانه یک میلیارد و 600 میلیون ریال هزینه شده که بیش از 600 میلیون ریال از طرف خیران بوده است.

قادری ادامه داد: ساختمان این کتابخانه در زمینی به مساحت 100 متر مربع بنا شده و دارای 2 هزار جلد کتاب در موضوع های مختلف و دارای 2 اتاق مطالعه مجزا است.