آغاز نام نویسی کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از فردا در مهاباد

آغاز نام نویسی کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از فردا در مهاباد
آغاز نام نویسی کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از فردا در مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد  معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری مهاباد از آغاز نام‌نویسی کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی این شهرستان خبر داد.

خشایار صنعتی در جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد اظهار کرد: از فردا دهم آذرماه‌ پس از اعلام وصول دستور وزیر کشور مبنی بر شروع انتخابات ,  ثبت نام کاندیداهای مجلس شورای اسلامی آغاز خواهد شد.

وی افزود: واجدان شرایط بمدت یک هفته وقت دارند با مراجعه به فرمانداری، وزارت کشور و یا مجلس شورای اسلامی ثبت نام خود را انجام دهند.

صنعتی تصریح کرد:علاوه بر فعالیت هیأت های نظارت و بازرسی از 12 آذرماه در بازه زمانی 6 روزه هیأت‌های اجرایی، بهمراه ترکیب اعضای آن مشخص خواهد شد و هیأت‌های اجرایی در قالب 11 نفر با دعوت از معتمدین ساکن در حوزه‌های انتخاباتی مردم و 3 عضو ثابت تشکیل می‌شود.

وی اضافه کرد: هیأت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان نیز مطابق قانون از شروع فرایند ثبت نام تا زمان پس از انتخابات و اعلام نهایی اعمال وظیفه خواهند کرد و هیأت بازرسی وزارت کشور نیز در چند روز گذشته اعضای آن مشخص شده و بصورت مشترک بر اساس وظایف تشریح شده در قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی به انجام وظیفه خود خواهند پرداخت.

معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری مهاباد در ادامه اظهار کرد: معتمدین محلی در شعب اخذ رأی حضور خواهند داشت و نماینده فرمانداری در شعبات اخذ رأی مدیریت شعبه را برعهده خواهد داشت.

وی افزود: با توجه به احتمال بارش و راه‌بندان ستاد بحران شهرستان مهاباد 1 هفته قبل از روز رأی‌گیری با سازماندهی لازم تدابیر شایسته را برای مواجه با بحران انجام دهد، همچنین ادارات خدمات رسان نیز از قبل از روز رأی گیری باید در آماده باش کامل قرار داشته باشند تا با مشکل قطعی تلفن، برق، گاز و... روبرو نشویم.

خشایار صنعتی تصریح کرد: مطابق دستورالعمل‌های انتخاباتی که نیروی انتظامی شهرستان نیز بر رعایت آن تأکید دارد، کاندیداهای انتخابات مجلس باید از جو سازی، شایعه پراکنی، کارناوال سازی و مراجعه بصورت کاروان به محل ثبت نام خودداری نمایند و درچهارچوب قانون عمل کنند.

وی در پایان با بیان اینکه طبق ماده 11 قانون انتخابات مبنی بر در اختیار گذاشتن تمامی امکانات  اعم از نیروی انسانی و تجهیزات تمامی وزارتخانه‌ها، ادارت، موسسات دولتی و غیر دولتی برای برگزاری انتخابات به وزارت کشور اظهار کرد: روسای ادارت ضمن کمال همکاری با فرمانداری برای انجام انتخابات، لازم است بر وظایف خود به عنوان نمایندگان فرماندار در روز رأی گیری واقف باشند.

حجت الاسلام والمسلمین آقا محمدی رییس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان در این جلسه با تسلیت به فرماندار شهرستان درگذشت فرزند دلبندشان را تسلیت گفت وبرای آن مرحوم علو درجات وبرای بازماندگان صبر جمیل را خواستار شد ایشان با پرداخت به آیاتی از قرآن کریم در مورد انتخاب اهمیت آن را از دیگاه اسلامی برشمرد.

در ادامه سرهنگ علیزاده جانشین انتظامی شهرستان مهاباد اظهارداشت: نیروی انتظامی به عنوان حافظ امنیت برنامه های اجرایی در سطح جامعه این آمادگی را دارد که شرایط را برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات مجلس شورای اسلامی فراهم کند.

وی تصریح کرد: بدون شک دشمنان قسم خورده انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی انتخابات را با توجه به شرایط خاص آن بستر مناسبی برای ایجاد برخی ناآرامی ها می دانند ولی آنچه که مسلم است حضور مقتدرانه پلیس در صحنه و پیشگیری از هرگونه اقدام آنهاست.

سرهنگ علیزاده افزود: در این میان ملت با بصیرت ایران و نامزدهای انتخابات و هواداران آنها نیز باید مراقب توطئه دشمنان باشند و کاری نکنند که شرایط برای سوء استفاده دشمنان همانند قائله اخیر ایجاد شود.

در ادامه بیژن فر بخشدار خلیفان نیز با اشاره به قوانین ومقررات انتخابات بیان داشت که کلیه امکانات ادارات وارگانها باید در خدمت انتخابات وبرگزاری آن باشد.وبیان داشت که همه وبه ویژه هیات اجرایی شهرستان به انتخاب مردم احترام گذاشته ودر کمال بی طرفی انتخابات را برگزار می کنند وی گفت که هدف نهایی ما از انتخابات حضور حداکثری ومشارکت گسترده مردم است .

در ادامه علیمهر جانسین دادستان مهاباد با اشاره به اهمیت برگزاری صحیح انتخابات بیان داشت که همواره انتخابات باید در چهارچوب قوانین ومقررات برگزار گردد وی تاکید نمود احترام به آرا مردم وحضور حداکثری باید در اولویت کاری مسولین برگزاری انتخابات قرار گیرد.

در ادامه دکتر بهزاد رییس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مهاباد با اشاره به شیوع آنفولانزا در کشور بیان داشت که تمهیدات لازم در این راستا صورت پذیرفته است  .