وزیر کشور:

همراه‌سازی مردم با سیاست‌های دولت از مهم‌ترین رسالت روابط عمومی است

همراه‌سازی مردم با سیاست‌های دولت از مهم‌ترین رسالت روابط عمومی است
وزیر کشور اقناع و همراه سازی مردم با سیاست های کلان دولت را وظیفه مهم روابط عمومی استانداری‌ها برشمرد و گفت: همراهی مردم با سیاست های دولت به تقویت سرمایه اجتماعی در کشور کمک می کند.

دکتر احمد وحیدی روز شنبه در گردهمایی مدیران کل روابط عمومی استانداری های سراسر کشور افزود: کار روابط عمومی، ارتباط برقرار کردن با عموم مردم و گروه‌هاست و باید با داشتن ابزار و تجهیزات رسانه‌ای مناسب بتواند در این هدف مقدس توفیقات لازم را داشته باشد.

دکتر وحیدی با بیان شاخص ها و ویژگی های دولت سیزدهم اظهار کرد: دولت حضرت آیت الله رئیسی، دولتی انقلابی و متعهد به اسلام است و تمام تلاش و راهبرد دولت بر جلب رضایت مردم عزیز کشور است.

وی اظهار کرد: مجموعه ارکان اجرایی دولت از شخص ریاست محترم جمهوری، استانداران، فرمانداران و بخشداران در تلاش برای خدمات رسانی هر چه بیشتر به مردم هستند.

وزیر کشور خطاب به مدیران کل روابط عمومی استاندرای های سراسر کشور گفت: از وظایف مهم  روابط عمومی آگاهی بخشی به مردم از خدمات و دستاوردهای دولت است.

دکتر وحیدی تسهیل‌گری در اجرای سیاست های کلان دولت را دیگر وظایف روابط عمومی استانداری ها توصیف کرد و گفت: در مساله حدف ارز ترجیحی که دولت بنا به تکلیف قانونی، کار را شجاعانه انجام داد؛چرایی انجام موضوع برای مردم تبیین و اقناع سازی شود چون همواره با حمایت مردم کار به نحو مناسبی پیش می رود.

وزیر کشور با بیان اینکه خروجی فرایند مناسب همراه سازی مردم، افزایش سرمایه اجتماعی است که باعث توسعه و پیشرفت محقق می‌شود.

دکتر وحیدی اضافه کرد: در سال 100 میلیارد دلار یارانه داده می شود که اگر این 100 میلیارد دلار سرمایه گذاری می شد بسیاری از مشکلات و نگرانی های اقتصادی موجود برطرف می‌شد.

وی اظهار کرد: از این رو همکاران روابط عمومی باید با دانش و تسلط بالا به موضوعات مهم کشوری بتوانند به سهم خود در فضاسازی مناسب برای حرکتهای سریعتر اقتصادی موثر واقع شوند.

وزیر کشور اظهار کرد: باید با فضاسازی مناسب، فکر و ذهن استانداران و فرمانداران مشغول حاشیه نشود و متمرکز بر مسائل اصلی توسعه استان و شهرستان باشد.

قدرت تولید پیام از دیگر محورهای مورد اشاره وزیر کشور در نشست با مدیران کل روابط عمومی استانداری های سراسر کشور بود که اظهار کرد: باید با شبکه سازی گسترده، تولید محتوا  و انتقال پیام صورت گیرد.

دکتر وحیدی در پایان به ضرورت مقابله با عملیات روانی دشمن اشاره کرد وگفت: نباید در دام عملیات روانی دشمن اسیر شد و باید با ابتکار عمل و حضور در صحنه میدان و انعکاس اخبار امیدآفرین، به تحکیم بیشتر سرمایه اجتماعی کمک شود.

# نظر : 0