20 میلیارد تومان به اصلاح شبکه آبرسانی مهاباد اختصاص یافت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، حسن عباسی بعدظهر روز دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد افزود: شبکه آب و فاضلات این شهرستان با قدمتی بیش از 200 سال فرسود و هدر رفت آن قابل توجه و اصلاح آن در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین در راستای ارتقا کیفیت آب و آبرسانی به تمام مناطق شهری و روستایی پروژه 141 روستا با شتاب خوبی در حال انجام بوده و طی ماه آینده آبرسانی به 6 روستا افتتاح خواهد شد.

فرماندار ویژه مهاباد اظهار کرد: همچنین فنس کشی اطراف سد مهاباد، یکی از اولویت های اصلی ما برای سال آینده است که در سال های گذشته علی رغم حساسیت موقعیت این سد نادیده گرفته شده است.

عباسی بر دفع بهداشتی فضولات روستاهای بالادست سد مهاباد تاکید کرد و گفت: این سد منبع اصلی تامین آب شرب شهروندان بوده و ضروری است اقدامات امنیتی و بهداشت در اطراف سد لحاظ و برای این مهم برنامه های اجرایی پیش بینی شده است.

وی با اشاره به قطعی های برق در نیز گفت: راه اندازی یک پست 132 برق در مهاباد درخواست شده و از طرفی با اجرای طرح برق سانی شرکت پتروشیمی و وارد مدار شدن مازاد آن انتظار داریم برای تابستان سال آینده کمترین قطعی را داشته باشیم.

عباسی با اشاره به بخش بهداشت و درمان نیز گفت: روند احداث پروژه بیمارستان 350 تختخوابی و تامین اعتبار آن پیگیری و تلاش می کنیم طبق برنامه زمان بندی آن را به اتمام برسانیم.

وی تاکید کرد: اصلاح نقاط حادثه خیز و چهار باند کردن محورهای مهاباد به میاندوآب و مهاباد به ارومیه در سال آینده به اتمام رسیده و شاهد کاهش حوادث رانندگی در محورهای مواصلاتی خواهیم بود.

در ادامه جلسه مدیران تعدادی از دستگاه های اجرایی میزان آمادگی خود را برای تعطیلات نوروزی و پذیرایی از مهمانان نوروزی گزارش دادند.