فرماندار مهاباد: همراهی ارتش با مردم، از ارکان پیروزی انقلاب اسلامی بود

فرماندار مهاباد:  همراهی ارتش با مردم، از ارکان پیروزی انقلاب اسلامی بود
فرماندار مهاباد: همراهی ارتش با مردم، از ارکان پیروزی انقلاب اسلامی بود

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد  فرماندار مهاباد گفت: در حالی که رژیم ستمشاهی و دشمنان نظام اسلامی،  مردم و ارتش فاصله ایجاد کنند تا از شکست رژیم پهلوی جلوگیری کنند، همراهی ارتش موجب پیروزی این انقلاب مردمی شد.

ایرج شجاعی روز دوشنبه در آیین صبحگاه مشترک در پادگان تیپ ۳۶۴ شهید نصیرزاده مهاباد اظهار داشت: در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی نیز دشمنان داخلی و خارجی می‌خواستند بین ارتش و مردم فاصله ایجاد کنند اما بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی (ره) با آگاهی خاصی که در این زمینه داشتند، ارتش را منحل نکرد.

وی اضافه کرد: پس از شروع جنگ تحمیلی مشخص شد اگر ارتش منحل می‌شد، رژیم بعثی عراق در زمان بسیار کوتاهی می‌توانست بخش‌های زیادی از میهن اسلامی ایران را اشغال کند و شاید سرنوشت جنگ به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.

وی افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران که به تعبیر بزرگان، ارتش مومن و انقلابی است، از کیان ایران اسلامی دفاع کرده و با توجه به توان دفاعی خود، اجازه هیچ‌گونه تجاوز هوایی، زمینی و دریایی را به دشمنان نداده‌است.

فرمانده تیپ ۳۶۴ پیاده شهید نصیرزاده مهاباد نیز در این آیین گفت: نیروهای مسلح ایران اسلامی برای دفاع از مرزهای کشور از تمام امکانات و توان دفاعی خود استفاده می‌کنند و در این راه از هیچ خطری بیم ندارند.

سرهنگ اردلان گلیج افزود: هم اکنون بیش از ۷۵ درصد از سربازان این تیپ، بومی مهاباد و دیگر شهرستان‌های اطراف هستند و این امر یکی از نقاط قوت نیروهای تیپ ۳۶۴ شهید نصیرزاده است.

وی اضافه کرد: در سایه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و آمادگی کامل نیروهای مسلح امروزه ایران اسلامی به یکی از مقتدرترین کشورهای منطقه تبدیل شده‌است.

وی بیان کرد: تمام تلاش دشمنان نظام این است که فرهنگ غنی دفاع مقدس را با تبلیغات پوچ خود از مردم ایران دور کنند اما ملت ایران اسلامی همیشه هوشیار بوده و اجازه هیچ یاوه‌گویی به آنان را نمی‌دهد.

در این آیین مسوولان ادارات و دستگاه‌های اجرایی و فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی به مقام شامخ شهدای دفاع مقدس ادای احترام کردند

همزمان با دهه مبارک فجر، ۴۹ طرح در زمینه‌های مختلف عمرانی و خدماتی با ۵۷۰ میلیارد ریال در سطح این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) در بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی رسید و در طول چهل سال گذشته هممواره مورد هجمه دشمنان اسلام و استکبار جهانی بوده است.

در دهه فجر سال گذشته نیز ۷۵ طرح عمرانی و تولیدی با یکهزار و ۱۱۰ میلیارد ریال در مهاباد افتتاح و گلنگ‌زنی شد.

تیپ ۳۶۴ شهید نصیرزاده ارتش در مهاباد جمعی لشکر پیاده ۶۴ ارومیه است.