فرماندار مهاباد: رویکرد دولت بر محور حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، امیر قادری روز شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار افزود: اقدامات و جراحی های اقتصادی با ابتکار دولت همگی در راستای حمایت از اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه بوده که برکات آن به بهبود شرایط فعلی آنان کمک قابل توجهی خواهد کرد.

وی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل ساماندهی وضعیت اجاره مسکن نیز اضافه کرد: بسته پیشنهادی دولت برای تنظیم بازار اجاره و حمایت از مستاجران ابلاغ شده و تمام دستگاه های اجرایی به ویژه صنعت، معدن و تجارت موظف به اجرای دقیق آن است.

فرماندار ویژه مهاباد اضافه کرد: با اجرایی شدن بندهای این مصوبه با همکاری مردم و موجران می توان از افزایش بی رویه و بدون ضابطه اجاره مسکن که فشار زیادی به خانوارها تحمیل کرده، جلوگیری و وضعیت موجود را ساماندهی کرد.

قادری در ادامه با تاکید بر تشدید نظارت بر بازار هم گفت: طبق قانون جهاد کشاورزی مسوول نظارت بر بازار و کنترل قیمت محصولات به ویژه کالاهای اساسی بوده و کوتاهی در این مورد به بهانه های مختلف قابل قبول نیست.

وی اجرای مصوبات کارگروه تنظیم بازار را ضروری دانست و اظهار کرد: دستگاه هایی که نسبت به اجرای مصوبات کارگروه در بازه زمانی تعیین شده عمل نکنند، برخورد خواهد شد.

مقام عالی شهرستان در خصوص وضعیت نانوایی ها هم گفت: کمبودی در تامین آرد نانوایی ها سطح شهرستان وجود ندارد و باید در مدیریت صحیح توزیع آرد بین نانوایی ها تجدید نظر شود.

فرماندار ویژه مهاباد از دو شیفته شدن 19 واحد نانوایی شهرستان خبرداد و گفت: ظرف یک هفته آینده یک واحد نانوایی سیار برای خدمات دهی به مناطق که کمبود عرضه نان دارند، راه اندازی خواهد شد.