پرداخت تسهیلات به اصناف آسیب دیده بازارچه قدیم مهاباد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ دیروز مورخه 1399/12/02 سهندی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان غربی به همراه خدرلو معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد ، خضری رئیس کمیته امداد شهرستان مهاباد از روند احداث بازارچه شهرستان مهاباد بازدید کردند.

سهندی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان غربی گفت: به اصنافی که کمتر آسیب دیده اند بر اساس برآوردها تسهیلات 10 تا 15  میلیون تومانی داده میشود.

او افزود:  از ابتدای سال تاکنون ۷ هزار فرصت شغلی در آذربایجان غربی ایجاد شده است که تا پایان این مقدار به ۸ هزار فرصت شغلی می رسد.

او ادامه داد: همچنین تاکنون 244 میلیارد تومان اعتبار توسط این نهاد از بانک ها جذب برای امور اشتغال زایی و رونق تولید هزینه شده است.

خدرلو فرماندار مهاباد نیز در حاشیه این بازدیدگفت: بهتر است تا قبل از عید تسهیلات لازم به  اصناف آسیب دیده از آتش سوزی بازارچه قدیم این شهرستان ارائه شود.

عارف خدرلو فرماندار مهاباد با اشاره به اینکه کمک به بازسازی مغازه های آسیب دیده در صدر برنامه های مسئولان است، گفت: برای  حمایت از بازاریان آسیب دیده دستگاه‌های شهرستان نیز در سطح استانی و کشوری پیگیری جبران خسارت اصناف متضرر بازارچه قدیم این شهرستان هستند.

او افزود:با تلاش خیران نیز یک پویش با عنوان " پویش مردمی حمایت از بازسازی بازارچه قدیم مهاباد" برای جمع آوری کمک‌های
مردمی در این شهرستان به راه افتاده است.

فرماندار مهاباد تصریح کرد: کمک به کسب و کارهای آسیب دیده و اشتغال زایی و  توانمندسازی از اولیت های کاری این اداره در خصوص اصناف آسیب دیده بازارچه اصغری است.